Strona główna » Piłka Ręczna » Zaskakująca porażka

Zaskakująca porażka

2018-03-18 06:33:06

W spotkaniu 21. kolejki I ligi piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom przegrali na własnym parkiecie z ASPR Zawadzkie.

Zarówno dla Uniwersytetu, jak i dla przeciwnika sobotnia konfrontacja miała duże znaczenie. Po wycofaniu się z rozgrywek Moto Jelcz Oława i z I ligą na koniec sezonu pożegna się tylko jeden klub. Dlatego ewentualne zwycięstwo dać mogło gospodarzom w tej materii duży komfort. Gwarantowało już utrzymanie...

Tymczasem mecz z niżej notowanym rywalem dla podopiecznych Mariusza Greli ułożył się fatalnie. Najpierw na świetlnej tablicy wyników było 1:3. Z biegiem upływu czasu, przewaga walczących o utrzymanie rywali się powiększała. Duża w tym zasługa doskonałej postawy bramkarza Dawida Skrzypczyka. Po jego udanych interwencjach ASPR zdobywał bramki w kontratakach. Pierwsze 30. minut zakończyło się 10-cio bramkową stratą gospodarzy (8:18).

Po zmianie stron potyczka miała już bardziej wyrównany przebieg. Gra radomian wyglądała już o wiele lepiej. Uniwersytet stopniowo odrabiał stratę. Sam Paweł Kowalczyk zdobył osiem bramek. Między 53, a 58 minutą osiem z rzędu akcji drużynie z Radomia przyniosło powodzenie. Rywal prowadził już tylko 28:25. Bezpieczną przewagę niestety utrzymał do końca. Dla podopiecznych trenera Mariusza Greli to już trzynasta porażka w sezonie 2017/2018.

Uniwersytet Radom - ASPR Zawadzkie 27:31 (8:18)

ASPR: Skrzypczyk, Donosiewicz – Morzyk, Baran 3, Przybysz 2, Kubillas 7, Ścigaj 5, Wacławczyk 2, Krygowski 3, Całujek 2, Danysz 3, Swat 3, Mięsopust, Danysz

Uniwersytet: Sulima, Chudzik – Włoskiewicz 2, Mroczek 8, Pomiankiewicz 1, Kowalczyk 8, Pawelec, Kubajka 2, Gruszczyński 2, Socha, Stanik, Afanasev, Jurgilewicz 3, Banaczek 1