Strona główna » Judo » Klaudia na podium

Klaudia na podium

2018-03-19 07:23:30

Klaudia Wróblewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w Judo.

W pierwszej rundzie kategorii 52 kg zawodniczka Klubu Sportowego START w Radomiu - w wyniku rozstawienia - miała wolny los. Następnie wygrała z Klaudią Kobierzycką z KS Zryw Łowicz. W półfinale przegrała z Aleksandrą Kaletą. Zawodniczka UKS Wolbrom wywalczyła tytuł mistrzowski. Tymczasem Klaudia Wróblewska (na zdjęciu piąta z prawej) w walce o brązowy medal pokonała Agnieszkę Ukuś z Czarnych Bytom.

W Bytomiu ambitnie walczyła również Aleksandra Makowska. Klubowa koleżanka Klaudii Wróblewskiej zajęła IX miejsce w kat. do 78kg. W zawodach startować mieli prawo zawodnicy z roczników 1998-2000. Zmaganiom przyglądali się Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski, trenerzy kadry. Dla nich była to świetna okazja do "przeglądu" sił w polskim judo. Turniej zdominowali gospodarze. Przedstawiciele Czarnych Bytom sięgnęli w sumie po 9 krążków (5 złotych, 1 srebrny, 3 brązowe).