Strona główna » Łucznictwo » Tytuł łuczniczki

Tytuł łuczniczki

2018-03-20 07:51:19


Tytuł łuczniczki

Tytuł mistrzowski Małgorzaty Sobieraj to największe osiągnięcie sezonu halowego łuczników.

 

Przed łucznikami ostatnia impreza mistrzowska. W najbliższy weekend najmłodszych zawodników tej dyscypliny gościć będzie Tyczyn. Nie czekając na rozstrzygnięcia tej rywalizacji można już pokusić się o pierwsze podsumowanie. Jak w kończącym się halowym sezonie wypadli przedstawiciele Radomia?

 

Najwięcej radości dostarczyła Małgorzata Sobieraj. Doświadczona łuczniczka Sokoła zdobywając złoty medal w XXXVI Halowych Mistrzostwa Polski Seniorów w beskidzkich Wilkowicach potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki najlepszych łuczniczek w kraju. Radomianka podczas strzelań kwalifikacyjnych uzyskała 550 pkt (na 600 możliwych) co uplasowało ją na 15 lokacie wśród seniorek. Później spisała się rewelacyjnie. Prezentując znakomitą dyspozycję pokonała krajowe konkurentki z kadrowiczkami na czele.

 

- Nasza zawodniczka pierwszy pojedynek stoczyła z Anną Szukalską (Czarna Strzała Bytom), z który wygrała z wysoką przewagą 7:1. W kolejnym starciu Małgorzata napotkała Joannę Rząsę (Łucznik Żywiec) która w kwalifikacjach uplasowała się na drugim miejscu. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem 6:4. Po raz kolejny Żywiecki klub musiał uznać wyższość naszej zawodniczki w pojedynku z żywczanką Wiolettą Myszor - 7:3. Półfinałowe starcie Małgorzaty z zawodniczką KS Społem Łódź zakończyło się wynikiem 6:4 - relacjonował serwis sokolradom.pl.

 

W finałowym pojedynku w Wilkowicach rywalizowały dwie zawodniczki reprezentujące w swoim czasie Polskę w igrzyskach olimpijskich. Podczas Igrzysk Olimpijskich: Małgorzata Sobieraj (Ateny 2004, Pekin 2008) oraz Karina Lipiarska (Rio De Janeiro 2016). Walka była bardzo wyrównana co doprowadziło do barażu. W nich obydwie trafiły w najwyżej punktowane pole czyli dziesiątkę. - To strzała naszej zawodniczki była 5 milimetrów bliżej środka od strzały reprezentantki ULKS Grot Zabierzów - podkreśla serwis radomskiego klubu.

 

W zmaganiach drużynowych pań w pierwszym pojedynku ekipa Sokoła pokonała łuczniczki Łucznika Żywiec 6:4. W kolejnym starciu niestety uległy Obuwnikowi Prudnik 0:6. W kategorii mężczyzn najlepiej spisał się Jacek Kwaczyński. W kwalifikacjach uplasował się na 8 miejscu z wynikiem 566 pkt, ale później spadł na 22 miejsce. Robert Kornafel (550pkt) był 28. W zawodach wystartowało ponad 180 łuczniczek i łuczników.

 

W rywalizacji juniorek, do której doszło w Zamościu, dobrze zaprezentowała się natomiast Aleksandra Bukowska. Łuczniczka Sokoła w eliminacjach z wynikiem 495 punktów była dopiero 23. W fazie finałowej radziło sobie już dużo lepiej i dotarła do ćwierćfinału.

 

(fot: archery.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook