Strona główna » Tenis » Medale na kortach

Medale na kortach

2018-03-26 08:33:57


Medale na kortach

Cztery medale wywalczyli tenisiści Radomia w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23.

 

Najwięcej powodów do zadowolenia ma Weronika Falkowska. Zawodniczka AT Masters na kortach w Bytomiu wywalczyła złoty medal w grze pojedynczej. Tracąc w każdym spotkaniu zaledwie 2-3 gemy w turnieju singla do finału radomianka szła jak burza. Wartościowy wynik osiągnęła w ćwierćfinale. Spotkała się z partnerką deblową Julią Oczachowską/AZS Poznań/. Do meczu przystępowała w niezbyt komfortowej pozycji. Ostatnie trzy pojedynki z tą rywalką przegrała. Tym razem była bardzo zmotywowana, rozegrała świetny mecz i wygrała zdecydowanie tracąc w całym meczu tylko dwa gemy (6/1  6/1).

 

Najtrudniejszy był jednak mecz finałowy. Jej rywalka Magdalena Zajda /Advantage Bielsko-Biała/ była rozstawiona z nr 1. Weronika Falkowska po wyrównanej - czterogodzinnej walce - zwyciężyła w trzech setach 7/5 3/6 6/4. Drugi – brązowy – medal radomianka wywalczyła w grze podwójnej. Wynik mógłby być dużo lepszy. Z Julią Oczachowską tworzyły chyba najlepszy duet tych mistrzostw. Niestety partnerka po singlowym meczu z Weroniką nie nadawała się do dalszej gry. Dziewczęta mecz o finał musiały oddać walkowerem.

 

To największy dotychczasowy sukces Weroniki Falkowskiej w rozgrywkach mistrzowskich. Co ciekawe do turnieju mając niski ranking przystąpiła dzięki dzikiej karcie przyznanej przez PZT. Druga zawodniczka AT Masters Aleksandra Buczyńska dotarła do ćwierćfinału gry pojedynczej i podwójnej.

 

Powody do zadowolenia ma Bartłomiej Maroszek. W grze podwójnej - jego partnerem był Michał Bedra (ATZ TENISPOINT Warszawa) - tenisista RKT Return Radom) wywalczył złoty medal. W finale pokonali rozstawionych z nr 2. Kamila Gajewskiego (STK Sopot)i Kacpra Żuka (Legia Warszawa - sekcja tenisa) 6:3, 2:6, 10-8. Wcześniej kolejno pokonali duety: Piotr Galus (SAT Szczecin)/ Krzysztof Wetoszka (SAT Szczecin) 6:4 6:4, Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań)/Szymon Wałków (Redeco Wrocław) w.o, Aleksander Pawlicki (AZS Łódź)/ Maksymilian Pawlicki (KT Legia Warszawa) 6:1 6:3.W grze pojedynczej radomianien niestety udział w mistrzostwach zakończył na pierwszej rundzie.

 

Na podium w Bytomiu stanął też Aleksander Sadal. Tenisista AG Chorzowska wywalczył brąz w grze podwójnej w parze z Michałem Skoniecznym (SKT Centrum Bydgoszcz).
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook