Strona główna » Zapasy » Siedem krążków

Siedem krążków

2018-03-26 12:37:11

Siedem medali to dorobek zawodników Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski juniorów w zapasach stylu klasycznego.

Najlepiej zaprezentował się Patryk Bednarz, który na matach w Raciborzu okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 77 kg. W finałowej walce radomianin pokonał Jakuba Majdańskiego, reprezentant gospodarzy.

Do finałów dotarli też trzej kolejni zapaśnicy Olimpijczyka. Jakubowi Ścieglińskiemu (waga 55 kg), Dominikowi Dudzińskiemu (60 kg) oraz Kacprowi Stachowiczowi (72 kg) nie dopisało jednak tyle szczęścia co Patrykowi Bednarzowi. Rywale okazali się lepsi i wszyscy zadowolić musieli się srebrnymi krążkami.

Medalowy dorobek radomian uzupełniają Piotr Chudzik (82 kg), Hubert Rudnik (87 kg), a także Marcel Elias w wadze 130 kg. Wszyscy rywalizację zakończyli na trzecich miejscach. Ponadto w kategorii 60 kg złoty medal mistrzostw kraju wywalczył Cezary Nowak z Orlika Wierzbica. Bardzo blisko podium byli Maciej Parszewski i Karol Chudzik. Obaj przegrali niestety decydujące starcia i ostatecznie w swoich wagach zajęli piąte miejsca.

Olimpijczyk Radom okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej. Radomianie zgromadzili 111 pkt.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)