Strona główna » Judo » Na tatami w Poznaniu

Na tatami w Poznaniu

2018-03-27 07:21:35

W Poznaniu odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów młodszych i młodzików. W ramach Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju w Judo rywalizowali również przedstawiciele radomskiego klubu Start.

Kacper Rola zajął piąte miejsce w kat. -60 kg juniorów młodszych. Startowało 45 zawodników. Radomianin pokonał kolejno Sz.Kłosińskiego z UKS Galeon Gdynia, K.Knapika z PM Tarnów, A.Raczka z MKS Juvenia Wrocław. W półfinale przegrał z A.Olay-Fernandezem z PCS Warszawa. Tymczasem w walce o brązowy medal - po wyrównanej walce - uległ Davidowi Tarasiukowi z Ukrainy w barwach KS Kokoro Łódź.

Blisko wywalczenia miejsca na podium był Wiktor Jankowski, który ostatecznie zajął piąte miejsce w kat. -81kg młodzików. W eliminacjach pokonał J.Skrodzkiego z UKS Opty Gdynia i przegrał z K.Grzegorczykiem z MKS Juvenia Wrocław. W repesażach zwyciężył  natomiast B.Ojewskiego z UKS 20 Bydgoszcz, a w pojedynku o brązowy medal przegrał z J.Smaga z PM Katowice.

Kacper Rola i Wiktor Jankowski za swoją postawę zebrali wiele pochwał, ale jeszcze lepiej zaprezentowała się Martyna GaŁek (na zdjęciu pierwsza z lewej). Zawodniczka Startu zdobyła srebrny medal w kategorii -57kg młodziczek. Radomianka pokonała kolejno M.Romaniuk z Akademii Judo Poznań, M.Pilawską z UKS Gimnazjon Suchy Las, M.Wołoszyn z UKS Tomita Elbląg. Dopiero w finale przegrała z M.Wrocławek z Budowlanych Sosnowiec.

W zmaganiach wzięło udział 627 zawodniczek i zawodników, w tym z Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji i Niemiec.