Strona główna » Koszykówka » Wygrana do kompletu

Wygrana do kompletu

2018-03-29 05:59:39

ROSA pokonała Polpharmę Starogard Gdański. Koszykarze z Radomia świetnie spisali się zwłaszcza w drugiej kwarcie.

W mecz lepiej weszli starogardzianie, którzy po trafieniach Milana Milovanovicia prowadzili 9:4. W końcówce tej części gry straty zmniejszał Daniel Szymkiewicz, ale ostatecznie po 10 minutach to Polpharma wygrywała 20:19. Drugą kwartę Rosa rozpoczęła od serii 14:0 i objęła kontrolę nad meczem. Goście mieli ogromne problemy w ataku, a zespół trenera Wojciecha Kamińskiego powiększał przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem aż 54:28.

W trzeciej kwarcie role się odwróciły i to ekipa przyjezdnych grała lepiej w obronie, tym samym odrabiając straty do rywali. Po 30 minutach ciągle były one jednak spore, bo wynosiły aż 18 punktów. W całym meczu ciągle bardzo dobrze radzili sobie Ryan Harrow i A.J. English, a Polpharma nie potrafiła już zbliżyć się do przeciwników. Rosa kontrolowała sytuację na parkiecie i ostatecznie zwyciężyła 83:62.

Ryan Harrow i A.J. English rzucili po 15 punktów dla gospodarzy. Marcin Flieger zanotował 16 punktów dla gości. Były zawodnik Polpharmy, Daniel Szymkiewicz, rozegrał bardzo dobre spotkanie - tym razem zdobył 13 punktów i 3 asysty. W Rosie rezerwowi rzucili 34 punkty - dla porównania w Polpharmie tylko 22.

ROSA Radom - Polpharma Starogard Gdański 83:60 (19:20, 35:8, 10:18, 19:16)

Rosa: Harrow 15 (1), English 15 (3), Szymkiewicz 13 (1), Auda 12, Sokołowski 11 (1), Fraser 8, Piechowicz 5, Zajcew 4, Szymański 0, Bojanowski 0.

Polpharma: Flieger 16 (2), Radukić 12 (1), Milovanović 9, Davis 8, Gołebiowski 7 (1), Jeftić 6, Schenk 4, Brenk 0, Pruefer 0.

(źródło: plk.pl)