Strona główna » Koszykówka » Głowa dała awans

Głowa dała awans

2018-04-03 07:13:37

ROSA Sport Radom awansował do drugiej rundy play off drugoligowych rozgrywek koszykarzy.

W fazie zasadniczej zespół  z Radomia zajął piąte miejsce. W pierwszej rundzie play off rywalem był ŁKS. Łodzianie lepiej rozpoczęli konfrontację. Pokonał ROSA Sport przed własną publicznością. - Kluczowa okazała się druga kwarta, w której niestety słabo broniliśmy. W drugiej połowie odrabialiśmy straty. Jednak nasi wysocy nie radzili sobie z kryciem Bartoszewicza, który w tym spotkaniu zdobył 38 punktów i to on doprowadził gospodarzy do zwycięstwa. Co prawda mieliśmy jeszcze ostatnią piłkę na 11 sekund do końca meczu, jednak akcja nie została skutecznie rozegrana - relacjonował serwis rosasport.pl.

Wyrównany przebieg miał również drugie spotkanie. Na ostatnie 10 minut radomianie wyszli z jednopunktowym prowadzeniem. Bardzo dobra kwarta Mateusza Szczypińskiego dała nam zwycięstwo i dzięki temu dalej jesteśmy w grze. Podopieczni Dawida Mazura odrobili stratę, dlatego o awansie do kolejnej fazy decydował trzeci mecz. Drużyny ponownie zmierzyły się w hali przeciwnika.

Bardzo dobre akcje Kacpra Rojka dały drużynie z Radomia prowadzenie na koniec pierwszej połowy 49:33. Po zmianie stron rywal próbował zaskoczyć ekipę gości obroną strefową. Na niewiele to się zdało. Ostatnia kwarta to istny pokaz ofensywy z obu stron. - Kiedy rywale zbliżali się do nas na ok. 10 punktów wtedy rzucaliśmy kolejną „tróję”. Mecz kończy Mikołaj Krakowiak, który w całym spotkaniu miał 9 asyst, ustalając wynik na 101:89 - relacjonował portal radomskiego klubu.

- Choć nie byliśmy faworytem tej serii to wygrywamy ją 2-1, a przecież zaczynaliśmy od porażki. Jestem bardzo dumny z tych zawodników, którzy w większości to zawodnicy U20. Bardzo im dziękuję za zaangażowanie i postawę w tym meczu. Zachowaliśmy zimne głowy kiedy rywal gonił i to jest ważne. Teraz przygotowujemy się do meczu z Pelpinem - podsumował konfrontację trener Dawid Mazur.

ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ – ROSA SPORT RADOM 81-79 (24-28, 29-17, 16-19, 12-15)

ROSA: Ziółko 25, Szczypiński 22, Golus 11, Nowakowski 6 (10 zb), Sobuta 6, Wątroba 5 (7 zb), Krakowiak 2, Zwęgliński 2, Tyszka 0, Kołakowski 0, Waniewski 0

ROSA SPORT RADOM – ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ  76-69 (14-18, 28-17, 13-19, 21-15)

ROSA: Szczypiński 18, Golus 17 (6 zb), Bojanowski 14 (6 zb), Wątroba 9 (12 zb), Kołakowski 8, Ziółko 5, Nowakowski 2, Tyszka 2, Walski 1, Krakowiak 0, Zwęgliński 0, Waniewski 0

ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ – KS ROSA SPORT RADOM 89-101 (17-27, 16-22, 24-21, 32-31)

ROSA: Szczypiński 34 (6as, 6zb), Ziółko 22, Nowakowski 12 (9zb), Rojek 8, Krakowiak 7 (9 as, 6zb), Tyszka 6, Golus 5, Walski 5, Wątroba 2, Kołakowski 0, Zwęgliński 0

(źródło: rosasport.pl)