Strona główna » Boks » Medale w ringu

Medale w ringu

2018-04-03 07:44:49

W dobrych nastrojach wróciły do Radomia z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie Agata Karczmarska i Natalia Marczykowska.

Reprezentantki radomskich klubów w rumuńskiej miejscowości Targu Jiu stanęły na podium. Agata Kaczmarska wywalczyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Starego Kontynentu w wadze 81 kg. Zawodniczka BKS Radomiaka w finale pokonała Turczynkę Selmę Karakolyun 5:0.

Do finału dotarła również Natalia Marczykowska. Pięściarka klubu Boxing Radom walcząc w wadze 69 kg zdobyła srebrny medal. Reprezentantka Polski uległa Bułgarce Melis Jonuzowej. Wcześniej 19-letnia Natalia Marczykowska punktując pewnie (5-0) zwyciężył bardziej od siebie doświadczoną Włoszkę Monikę Floridię.

Reprezentantki Polski zdobyły w Rumunii w sumie pięć medali. Oprócz radomianek na podium stawały: Anna Góralska (54 kg, srebrny medal), Natalia Barbusińska (64 kg, brąz) i Elżbieta Wójcik (75 kg, brąz). W klasyfikacji medalowej Polki zajęły trzecie miejsce, ustępując tylko Turczynkom i Włoszkom.

W zawodach startowały zawodniczki do lat 22. W tej kategorii wiekowej mistrzostwa Europy przeprowadzono po raz pierwszy. Ostatecznie w rumuńskich zmaganiach wzięło udział 77 zawodniczek.