Strona główna » Lekkoatletyka » Zjadą gwiazdy

Zjadą gwiazdy

2018-04-04 14:01:45


Zjadą gwiazdy

W niedzielę, 27 maja, Radom ponownie stanie się lekkoatletyczną stolicą Polski. Podczas II Mityngu Gwiazd, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpią medaliści mistrzostw Świata i Europy, z dwukrotnym srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich, Piotrem Małachowskim na czele.

 
Stadion przy ulicy Narutowicza będzie gościł gwiazdy "Królowej Sportu". Przed radomską publicznością ponownie wystąpią medaliści największych międzynarodowych, lekkoatletycznych imprez. To wspaniała promocja naszego miasta. Wierzę także, że spotkanie ze znanymi i utytułowanymi lekkoatletami będzie dla wielu młodych radomian inspiracją do rozpoczęcia przygody ze sportem, a dla tych którzy już uprawiają wybraną dyscyplinę stanie się motywacją do jeszcze cięższej pracy – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

 

W zawodach na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji weźmie udział Piotr Małachowski - polski dyskobol, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. W Pekinie oraz w Rio de Janeiro zdobył srebrne medale. - W ubiegłym roku przekonałem się, że są tu bardzo dobre warunki do organizacji lekkoatletycznych zawodów. Mam nadzieję, że mityng będzie dla kibiców formą relaksu i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Jednocześnie będzie to też okazja, by dzieciom pokazać, że oprócz komputerów i gier jest też sport – mówi Piotr Małachowski. Co ciekawe, w konkursie rzutu dyskiem, zmierzy się z Estończykiem, Gerdem Kanterem, z którym przegrał walkę o olimpijskie złoto w Pekinie.

 

Poza Piotrem Małachowskim na arenie sportowej wystąpią:- sprinterka Ewa Swoboda (mistrzyni Europy juniorów w biegu na 100 m z 2015 roku, brązowa medalistka seniorów w biegu na 60 m Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku) czy Sofia Ennaoui, którą można zobaczyć na średnich i długich dystansach. Nie może zabraknąć również sztafet 4x400 m, z mistrzami i rekordzistami świata.

 

Impreza odbędzie się w niedzielę, 27 maja o godz. 16. - Wcześniej zaplanowano natomiast rywalizację dzieci w mini mityngu lekkoatletycznym, a wstęp na imprezę będzie oczywiście bezpłatny. Już teraz zachęcam do zaplanowania sobie wyjątkowego popołudnia z mistrzami - dodał Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

 

 

(źródło: mosir.radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook