Strona główna » Lekkoatletyka » Podium w maratonie

Podium w maratonie

2018-04-09 14:01:08

Karolina Waśniewska zajęła drugie miejsce w 38. mistrzostwach Polski w maratonie. Zawodniczka radomskiego Technika zaprezentowała w Dębnie świetne przygotowanie.

Początkowo w rywalizacji o medale prowadzenie objęła Arleta Meloch (Olimp Grudziądz). Po przebiegnięciu 1.5 km jej przewaga nad Karoliną Pilarską (Meta Lubliniec) wynosiła 13 sekund. Po 13 km późniejsza zwyciężczyni minęła 8-krotną medalistkę MP i stale się od niej oddalając uzyskała nawet dwu i półminutową przewagę (33 km). Pod koniec biegu obie rywalki nieco zwolniły. Wykorzystała to biegnąca w czołówce Karolina Waśniewska.

Zawodniczka klubu Technik Radom wyprzedziła Arletę Meloch o 17 s kończąc dystans o 28 s za triumfatorką. Karolina Pilarska trasę 38. mistrzostw w maratonie pokonała w czasie 2:49:06. - Karolina zademonstrowała bardzo dobre przygotowania. Kapitalnie wytrzymała końcówkę. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie 3 zawodniczki wbiegły na metę w odstępach 20 sekundowych. Srebrny medal to ogromny sukces. Radość na mecie była ogromna - zapewnił Artur Błasiński.

Szkoleniowiec wicemistrzyni Polski ma szczególne powody do zadowolenia. Przed 16-laty to on w Dębnie na trasie maratonu cieszył się z tytułu wicemistrza kraju. Karolina Waśniewska wyrównała jego osiągnięcia. Jest pierwszą radomianką, która pochwalić może się tak ogromnym sukcesem.

Najszybszą zawodniczką w Dębnie okazała się Białorusinka Iryna Somawa (2:39:06), która zdecydowanie pokonała Kenijki Ruth Chemisto (2:44:01) i Hellen Jepkosgei (2:44:27). Rywalizację mężczyzn wygrał David Metto (2:14:48) przed Boniface Nduvą (2:16:21) – obaj Kenijczycy zwyciężali już w Dębnie, odpowiednio w 2012 i 2017 r.