Strona główna » Zapasy » Podium na macie

Podium na macie

2018-04-09 17:37:18

Odbyły się mistrzostwa Polski kobiet w zapasach. Na matach w Koronowie bardzo dobrze spisała się Beata Kośla.

Zawodniczka Olimpijczyka w kategorii wagowej 50 kg wywalczyła brązowy medal. W pojedynku o miejsce na podium radomianka pokonała Angelikę Dytrych (Cement Gryf Chełm). Wcześniej zwyciężyła również Annę Król, kolejną przedstawicielkę klubu z województwa lubelskiego. Niestety Beata Kośla uznać musiała wyższość Anny Łukasik. Zapaśniczka AZS AWF Warszawa ostatecznie sięgnęła po tytuł mistrzowski pokonując w finale wagi 50 kg Weronkę Sikorę (Grunwald Poznań).

W turnieju wystartowało 62 zawodniczki z 26 klubów. W większości kategorii rozstrzygnięcia mistrzostw kraju nie przyniosły niespodzianek. Złote medale w swoich wagach wywalczyły znane i najbardziej utytułowane reprezentantki Polski. W klasyfikacji drużynowej Cement-Gryf Chełm okazał się lepszy od ZKS Slavia Ruda Śląska i AZS AWF Warszawa. Zmagania zawodniczek w hali w Koronowie obserwowało kilkadziesiąt osób.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)