Strona główna » Futbol amerykański » Wygrana inauguracja

Wygrana inauguracja

2018-04-10 06:13:21


Wygrana inauguracja

Ekipa Green Ducks zainaugurowała sezon 2018 w nowo powstałej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Rywalem radomian byli Tytani Lublin. 

Radomianie występują w dywizji drugiej, rozgrywek konkurencyjnych organizowanych przez Polski Związek Futbolu Amerykańskiego. Nowa liga powstała po tym jak 20 klubów w naszym kraju znalazły się w stanie wojny z PZFA. Ekipa Green Ducks Radom obok wspomnianych Tytanów rywalizuje jeszcze z Rzeszów Rockets. W grupie A znalazł się też zespół Silvers Olkusz, który jednak wycofał się z rozgrywek jeszcze przed ich startem. Z każdej z grup do fazy play-off awansują po dwie najlepsze ekipy. Zwycięzca fazy pucharowej awansuje natomiast do pierwszej dywizji Ligi Futbolu Amerykańskiego.

 

W pierwszej kwarcie niedzielnego spotkania był remis 0:0. Później gospodarze sforsowali lubelską defensywę. Green Ducks objęli prowadzenie w drugiej części gry, kiedy to w pole punktowe z piłką wbiegł Michał Podkowa. Kilka chwil później na 12:0 podwyższył Błażej Patynowski. Radomianie mieli przewagę w tym spotkaniu. Zdobywając kolejne punkty na tablicy widniał już wynik 18:0. Tytani zerwali się do ataku wywalczyli kolejno sześć i dwa punkty. Na więcej jednak przyjezdnych nie było już stać. TYmczasem Green Ducks dołożyli jeszcze sześć „oczek” i ostatecznie mecz inaugurujący nowy sezon zakończył się ich wygraną.

 

Green Ducks Radom - Tytani Lublin 24:8 

 

(fot: Interception on)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook