Strona główna » Tenis Stołowy » Grand Prix Radomia

Grand Prix Radomia

2018-04-10 07:02:40

Za nami trzeci turniej o Grand Prix Radomia w tenisie stołowym. Rywalizacja wchodzi w decydującą fazę.

W kategorii weteranów dominuje faworyt Sławomir Sulis, który po raz drugi zwyciężył, pokonując wszystkich rywali. W finałowym meczu wygrał z Bogusławem Wróblem 3 : 1.  Trzecie miejsce zajął Andrzej  Łabądź - po zwycięstwie nad Markiem Płachtą  3 : 1.

W kategorii młodzieżowców i dorosłych amatorów do 60 lat wreszcie zwyciężył Krzysztof Witerski. Najpierw w fazie grupowej pokonał Wojciecha Zagożdżona 3 : 1 oraz Jurija Chalenko - także 3 : 1. W półfinale zwyciężył Dariusza Wilkiewicza 3 : 2, by w finale ograć groźnego Mariusza Mazura 3 : 0. Trzecie miejsce zajął Dariusz Wilkiewicz pokonując borykającego się z drobnymi dolegliwościami Pawła Olędzkiego 3 : 0.

W najmocniej obsadzonej kategorii OPEN bezkonkurencyjny okazał się Jan Molęda. Faworyt rozgrywek umocnił się w klasyfikacji generalnej na pozycji lidera. W najciekawszych grach pokonał Piotra Łyjaka 3 : 0, a w finale ograł rewelację turnieju Michała Mendrka 3 : 0. Trzecie miejsce zajął Piotr Łyjak zwyciężając defensora Andrzeja Krężela 3 : 0.

Czwarty, ostatni turniej, zostanie rozegrany w małej salce gimnastycznej CKU w Radomiu ul. Kościuszki 7 w sobotę 21 kwietnia. Od godziny 10.00 do stołów zapraszamy weteranów i młodzieżowców oraz dorosłych amatorów do 60 lat. Zawodnicy w kategorii OPEN rywalizację rozpoczną od godz. 12.00. Po zakończeniu gier zostaną wręczone dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Radomiu oraz RTKKF Radom.

Wszelkich informacji odnośnie turnieju udziela sędzia główny Krzysztof Witerski tel. 664 71 64 34.

Mariusz Ablewski   -   Jurij Chalenko   3 : 1

Klasyfikacja generalna cyklu GRAND PRIX Radomia (uwzględniono 2 najlepsze wyniki)
WETERANI:
1.  Sławomir Sulis  64 punkty.  2 - 3. Grzegorz Janek, Marek Płachta  52 pkt. 4. Bogusław Wróbel 48 pkt. 5. Czesław Snopek 46 pkt.
7. Stanisław Więcaszek 44 pkt. 8. Andrzej Łabądź 40 pkt.
Młodzieżowcy i dorośli amatorzy do 60 lat:
1 - 3. Daria Duralak, Mariusz Mazur, Krzysztof Witerski  60 pkt. 4. Dariusz Wilkiewicz 48 pkt. 5. Daniel Jasiński 37 pkt. 6. Marek Midura 24 pkt. 7. Paweł Olędzki 20 pkt. 8 - 9. Michał Boguta, Maciej Grzmil 18 pkt.
OPEN:
1. Jan Molęda   64 pkt. 2 - 3. Michał Mendrek , Eryk Skura 48 pkt. 4. Ryszard Głód 41 pkt. 5. Andrzej Kreżel 34,5 pkt. 6. Mariusz Barszcz 34 pkt. 7. Kamil Samulak 32 pkt. 8. Mariusz Ablewski 31,5 pkt.