Strona g丑wna » Siatk贸wka » Tie break dla ONICO

Tie break dla ONICO

2018-04-14 05:39:50

Cerrad Czarni Radom przegrali z ONICO Warszawa w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. MVP: Andrzej Wrona.

Przegrana z Cuprum Lubin, na pewno kosztowa艂a warszawian niejedn膮 nieprzespan膮 noc, a po pi膮tkowym spotkaniu, mo偶e kosztowa膰 ich znacznie wi臋cej. Podopieczni Stephana Antigi skomplikowali swoj膮 sytuacj臋 w tabeli i cho膰 dalej znajduj膮 si臋 w "pierwszej sz贸stce", to, by nie ogl膮da膰 si臋 na wyniki niedzielnych star膰, musz膮 wygra膰 w Radomiu. A to mo偶e by膰 naprawd臋 trudnym zadaniem - na terenie "Czarnych" nigdy nie gra si臋 艂atwo, a dodatkowo zespo艂owi z Warszawy mecze na "wyjazdach" w tym sezonie po prostu si臋 nie udaj膮 (a偶 7 przegranych). Radomianie za to o艣miokrotnie przed w艂asn膮 publiczno艣ci膮 zatrzymali przyjezdne ekipy, z czego sze艣膰 razy "odprawili" go艣ci w trzech partiach -聽Na boisku musi by膰 krew i pot, mamy pa艣膰, ale mamy wygra膰 - grzmia艂 Andrzej Wrona, kapitan sto艂ecznych.

Od pierwszych pi艂ek warszawianie mogli odczu膰 op贸r zawodnik贸w Cerradu Czarnych Radom, kt贸rzy szybko narzucili rywalom karko艂omne tempo gry. Podopieczni Roberta Prygla, postawili przyjezdnych w roli goni膮cych wynik i聽 raz po raz potwierdzali swoj膮 dominacj臋 na parkiecie. Najwi臋kszych atutem gospodarzy by艂a dobra gra w ofensywie po negatywnym przyj臋ciu czego brakowa艂o u zawodnik贸w ONICO. Po stronie go艣ci brakowa艂o te偶 bloku, co tylko jeszcze bardziej poprawia艂o skuteczno艣膰 w ataku radomian, kt贸ra po inaugracyjnej ods艂onie wynosi艂a 60-procent. Taki rozk艂ad si艂 pozwoli艂 "Wojskowym" obj膮膰 prowadzenie w meczu.

Zdeprymowani poprzednim setem warszawianie w kolejnej partii ponownie oddali inicjatyw臋 zwodnikom Cerradu, kt贸rzy w dalszym ci膮gu prezentowali bardzo dobr膮 dyspozycj臋. Swoj膮 prac臋 w ofensywie wykona艂 Tomasz Fornal, kt贸ry sko艅czy艂 8 z 9 pi艂ek. M艂ody przyjmuj膮cy 艣wietnie sprawdzi艂 si臋 te偶 w polu serwisowym, punktuj膮c w tym elemencie a偶 5 razy. Przewaga na zagrywce po stronie gospodarzy i niestabilna gra warszawian, pozwoli艂a podopiecznym Roberta Prygla na wygranie kolejnego seta.聽

Cho膰 dwie przegrane partie znacznie skomplikowa艂y sytuacj臋 graczy ONICO, wida膰 by艂o, 偶e warszawianie nie z艂o偶膮 broni i zrobi膮 wszystko, by z Radomia przywie藕膰 jakiekolwiek punkty. Trzeci set przez d艂ugi czas przebiega艂 pod dyktando go艣ci, ale jego ko艅c贸wka przynios艂a kibicom niema艂e emocje. Najpierw przy stanie 18:16 dla warszawian, siatkarscy fani zadr偶eli, kiedy Bartosz Kwolek przy pr贸bie bloku spad艂 na stop臋 Andrzeja Wrony, upad艂 i przez d艂ugi czas nie wstawa艂, z b贸lem trzymaj膮c si臋 za kostk臋. Ostatecznie na strachu si臋 sko艅czy艂o, a przyjmuj膮cy po "rozchodzeniu" urazu wr贸ci艂 do gry. Kolejne akcje zbli偶y艂y radomian do prowadz膮cych w secie warszawian, a 艣wietne zagrywki Wojciecha 呕ali艅skiego, pozwoli艂y im wyj艣膰 na prowadzenie, a chwil臋 p贸藕niej przynios艂y gospodarzom pi艂k臋 meczow膮. Jednak zawodnicy ONICO odprali atak i po grze na przewagi przed艂u偶yli spotkanie co najmniej o kolejn膮 parti臋.聽

Zach臋ceni zwyci臋stwem w poprzedniej ods艂onie podopieczni Stephana Antigi, kontynuuowali dobr膮 gr臋. Sporo dobrego da艂o wprowadzenie w trakcie seta na boisko Wojciecha W艂odarczyka, kt贸ry poprawi艂 statystyki w ofensywie. Przyjmuj膮cy sko艅czy艂 4 na 6 pi艂ek, kt贸re przy dobrze dzia艂aj膮cym warszawskim bloku (4 punkty), pozwoli艂y ekipie go艣ci na wyr贸wnanie stanu meczu i doprowadzenie do tie-breaka.

Pi膮ty set r贸wnie偶 nie by艂 pozbawiony emocji i do ostatnich pi艂ek nie by艂o wiadomo, kto ostatecznie zgarnie dwa punkty za spotkanie. Warszawianie kontynuowali lepsz膮 gr臋 w bloku i szanowali pi艂k臋, wystrzegaj膮c si臋 b艂臋d贸w w polu serwisowym. Zbyt wiele pomy艂ek w zagrywce prze艣ladowa艂o za to gospodarzy i ta dysproporcja w du偶ej mierze prze艂o偶y艂a si臋 na ko艅cowy wynik. Serwis w siatk臋 Jakuba Ziobrowskiego doprowadzi艂 do remisu (14:14), kt贸ry podopieczni Stephana Antigi obr贸cili na swoj膮 korzy艣膰. Spe艂niony blok Antoine Brizarda, zako艅czy艂 spotkanie zwyci臋stwem ONICO Warszawy. Nagroda dla najlepszego gracza trafi艂a w r臋ce Andrzeja Wrony, zdobywcy 10 punkt贸w. 艢rodkowy atakowa艂 z 58-procentow膮 skuteczno艣ci膮 i postawi艂 3 skuteczne bloki.

Dwa punkty zdobyte w Radomiu nie da艂y warszawianom bezpiecze艅stwa i pewnego miejsca w play offach. Sto艂eczni gracze musz膮 patrze膰 na wyniki star膰 Asseco Resovii Rzesz贸w i Stoczni Szczecin, Jastrz臋bskiego W臋gla i Dafi Spo艂em Kielc a tak偶e Indykpolu AZS Olsztyna i MKS B臋dzina. Dla zawodnik贸w ONICO najlepiej b臋dzie je艣li, kt贸rakolwiek z dru偶yn przegra lub chocia偶 straci punkt w swoich meczach. Radomianie z kolei, marz膮c o grze o 8 miejsce, musz膮 liczy膰 na pora偶k臋 Cuprum Lubin z GKS Katowicami.聽

Cerrad Czarni Radom -聽ONICO Warszawa聽2:3 (25:22, 25:16, 26:28, 22:25, 16:18)

Cerrad Czarni:聽Vinci膰, Filip, Fornal, Kwasowski, Teryomenko, Huber, Watten (libero) oraz 呕ali艅ski, Ostrowski, Ziobrowski