Strona g丑wna » Koszyk贸wka » ROSA zwyci臋ska

ROSA zwyci臋ska

2018-04-15 20:17:34

Po trzeciej kwarcie ROSA przegrywa艂a. Mia艂a do odrobienia 9 punkt贸w. Koszykarze z Radomia zdo艂ali jednak wybrn膮膰 z trudnej sytuacji. Pokonuj膮c Start Lublin odnie艣li kolejne zwyci臋stwo w rozgrywkach ekstraklasy.

Radomianie 艣wietnie weszli w mecz i po wsadzie Michaela Frasera prowadzili 7:0. Go艣cie odpowiedzieli na to o艣mioma punktami z rz臋du, ale p贸藕niej to Rosa mia艂a przewag臋. W ko艅c贸wce pierwszej kwarty tr贸jka Jamesa Washingtona ustawi艂a wynik na 20:20. W kolejnej cz臋艣ci meczu TBV Start potrafi艂 ponownie wychodzi膰 na prowadzenie. Seria 8:0 gospodarzy znowu zmienia艂a jednak sytuacj臋. Po trafieniu Igora Zajcewa Rosa wygrywa艂a po pierwszej po艂owie 39:38.

Ekipa z Lublina ucieka艂a na sze艣膰 punkt贸w w trzeciej kwarcie g艂贸wnie dzi臋ki skuteczno艣ci Washingtona. Zesp贸艂 trenera Wojciecha Kami艅skiego mia艂 spore problemy z konstruowaniem ataku, ale p贸藕niej ofensywa przyjezdnych r贸wnie偶 si臋 zatrzyma艂a. Po 30 minutach by艂o 57:48. Czwarta kwarta rozpocz臋艂a si臋 od serii 9:0 gospodarzy, a to oznacza艂o remis. Ju偶 do ko艅ca mecz by艂 bardzo wyr贸wnany. Ostatnia akcja nale偶a艂a do gospodarzy - kluczowe punkty zanotowa艂 Micha艂 Soko艂owski (Lewis blokowa艂 od tablicy) i to Rosa zwyci臋偶y艂a 72:70.

Micha艂 Soko艂owski zanotowa艂 28 punkt贸w, 10 zbi贸rek i 3 asysty. Chavaughn Lewis zdoby艂 27 punkt贸w i 9 zbi贸rek. W ekipie Rosy tylko dw贸ch zawodnik贸w przekroczy艂o barier臋 10 zdobytych punkt贸w - A.J. English i Micha艂 Soko艂owski. Zesp贸艂 z Lublina wygra艂 w tym meczu rywalizacj臋 o zbi贸rki 42-33, ale nie wystarczy艂o to zwyci臋stwa w meczu.

ROSA Radom聽-聽TBV Start Lublin 72:70聽(20:20, 19:18, 9:19, 24:13)

Rosa:Soko艂owski 28, A.J. English 11,聽 Fraser 9, Zajcew 8, Auda 6, Szymkiewicz 5, Piechowicz 2, Harrow 2, Zegzu艂a 1, Szyma艅ski 0.

TBV Start:聽Lewis 27, Washington 15, Reynolds 10, Szyma艅ski 6, Mirkovi膰 5, Dutkiewicz 4, Ciechoci艅ski 3, Dziemba 0, Zalewski 0, Gospodarek 0.

(藕r贸d艂o: plk.pl)