Strona główna » Judo » Podium w Szczyrku

Podium w Szczyrku

2018-04-18 05:59:36

W Szczyrku odbyły się zawody Pucharu Polski juniorów młodszych w judo, w których bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Rola.

Zawodnik Startu Radom wywalczył trzecie miejsca w kat. - 55kg. Podopieczny Andrzeja Falkiewicza w pierwszych walkach pokonał Dawida Gila z Judo Wolbrom i Dominika Szymskiego z Sokoła Myślenice. W półfinale przegrał co prawda z Łukaszem Wysockim z UKS "FENIKS" Bytom, ale świetnie spisał się w repesażach.

Pokonał Bogdana Komijczuka z Hejnał Kety, a następnie Wojciecha Kazimierczaka z Yawara Warszawa. Dzięki tym zwycięstwom Kacper Rola otrzymał prawo walki o brązowy medal. Decydujący pojedynek również wygrał z Szymonem Jaszczołem z Galeonu Gdynia. W turnieju Pucharu Polski w Szczyrku wzięło udział 256 zawodniczek i zawodników z ponad 70 klubów.