Strona główna » Zapasy » Nowa propozycja

Nowa propozycja

2018-04-18 14:01:15


Nowa propozycja

PWPW KLZ patrzy daleko w przyszłość i chce inwestować w młodzież! Zapaśnicza ekstraklasa wyszła z nowatorską propozycją utworzenia KLZ junior, by tworzyć solidne fundamenty.

 

Prezes Damian Fedorowicz i KLZ czyni kolejne kroki, by polskie zapasy stały się atrakcyjne dla kibica i jednocześnie stały się sportową wizytówką naszego kraju. - W rozgrywkach ligi starowało wielu młodzieżowców, przebijali się do składów wyjściowych juniorzy. KLZ stawia na młodzież i już wyszła z inicjatywą rozgrywek dla drużyn juniorskich. KLZ pragnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska zapaśniczego i stworzyć KLZ Junior - zdradza serwis zapaśniczej ekstraklasy.

 

We wstępnym zamyśle organizacyjnym formuła KLZ Junior oparta będzie na zasadach KLZ Senior. W lidze tej startować będą mogli tylko polscy zawodnicy (młodzik, kadet, junior). Oczywiście zawodnicy będą mogli reprezentować swoje kluby również w rozgrywkach KLZ Senior. Mecze KLZ Junior poprzedzałyby mecze drużyn seniorskich – KLZ Senior.

 

Na początku organizator ligi KLZ proponuje 4 drużyny, które zaczęłyby rozgrywki podczas rywalizacji w fazie play-off KLZ Senior. Koszty przejazdów ekip i nagrody za zdobyte miejsca pokryje KLZ. Oczywiście pomysłodawca liczy na ścisłą współpracę i wsparcie ze strony PZZ.
- Start młodych adeptów na zawodowych matach, bezpośredni kontakt z drużynami zawodowymi i częsta rywalizacja na pewno pozytywnie wpłynie na rozwój sportu zapaśniczego w naszym kraju - podkreśla klz-zapasy.pl.

 

Wszelkie regulaminy i szczegóły zostaną opracowane i przedstawione w momencie, gdy regiony/makroregiony podejmą decyzję o starcie w rozgrywkach KLZ Junior.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook