Strona główna » Kolarstwo » Wiosenne starty

Wiosenne starty

2018-04-20 04:57:40

Kolarze MDK Radom mają za sobą pierwsze wiosenne starty.

Trenujący zawodnicy przepracowali okres zimowy. Zajęcia spinningu, marszobiegi, jazda na rolkach i łyżwach, jak i dobra współpraca z rodzicami, przyniosły efekty. W maratonie MTB w Chęcinach na starcie zjawiło się 433 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Spragnieni i dodatkowo - zachęceni sprzyjającą aurą - kolarze z Radomia zanotowali bardzo wartościowe rezultaty. Katarzyna Szczęsna była pierwsza. Na najniższym stopniu podium miejsce wywalczyli Magdalena Żak i Jakub Kowalczyk (na zdjęciu). Szósty była Bartek Kowalczyk. W czołówce plasowali się pozostali: 10.Iwo Sola, 19.Borys Sola, 21.Paweł Raczyłło i 22.Adam Augustyn.

Z kolei w Chrzanowie Małym k/Grodziska Maz. odbyła się inauguracja sezonu kolarstwa szosowego na Mazowszu. Na tę wyczekiwaną imprezę stawiło się 294 kolarzy. Podopieczni Mirosława Strzeleckiego zjawili się tamże po raz drugi poprawiając wydatnie dotychczasowe rezultaty. Wśród młodziczek (13-14 lat) Katarzyna Szczęsna wywalczyła bardzo dobre szóste miejsce. W gronie żaków Iwo Sola w swoim debiucie uplasował się natomiast na 20. pozycji. Następny start zawodników MDK Radom zaplanowano 22 kwietnia. Kolarze udadzą się do malowniczo położonych Daleszycach.

Chętnych do spróbowania swoich sił na "góralu" zapraszamy w każdą sobotę o g.odz. 10 do parku os. Obozisko.