Strona główna » Główne » Walczyli o medale

Walczyli o medale

2018-04-20 05:35:05


Walczyli o medale

Zawodnicy klubu Victoria Radom Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik startowali w mistrzostwach Świata Juniorów w Czwórboju Nowoczesnym w Caldas da Rainha.

 

W zmaganiach sztafet mieszanych - wspólnie z Kamilem Kasperczakiem - radomianka walczyła o medal. Po dwóch konkurencjach byli na prowadzeniu... Nasi reprezentanci świetnie spisali się w szermierce. Nie tylko wygrali rundę wstępną z 28 pokonanymi rywalami na koncie, ale też wygrali w rundzie bonusowej, zdobywając dodatkowe dwa punkty do dorobku. Za nimi uplasowali się Egipcjanie Salma Abdelmaksoud i Ahmed Elgendy oraz Argentyńczycy Martina Armanazqui i Franco Serrano. Obie pary odniosły 24+1 wygraną.


W pływaniu biało-czerwoni zajęli 13. miejsce z czasem 2:01,32. W klasyfikacji łącznej Polacy zachowali prowadzenie. Do kombinacji (bieg i strzelanie) Daria Niedziałkowska startowała 15 sekund przed Abdelmaksoud i 19 przed Riff. Niestety, finałowa konkurencja nie wyszła naszym reprezentantom i na mecie Kamil Kasperczak zameldował się na 12. pozycji. Zwycięstwo odnieśli Egipcjanie, na drugim miejscu uplasowali się Francuzi, a brąz przypadł w udziale Rosjanom Julija Sergiejewa i Oleg Kuprijanow.


Taką samą lokatę zajęła sztafeta dziewcząt. W szermierce Polki (Daria Niedziałkowska i Natalia Bieniecka - za zdjęciu)) sklasyfikowane zostały czwarte (24+0 wygranych). Biało-czerwone wysoką pozycję zachowały po pływaniu. Niestety, zanotowały słaby występ w biegu ze strzelaniem i spadł na 12. pozycję.

 

W rywalizacji indywidualnej świetny początek zmagań w grupie C zanotował Eryk Karnik. Radomianin wygrał pływanie z czasem 1:59,24. W szermierce był jednak dopiero 23. (12 wygranych) i spadł aż na 15. lokatę przed kombinacją. Pomimo walki do końca i awansu na 14. miejsce nie udało mu się awansować jako „szczęśliwy przegrany” i tym samym odpadł z rywalizacji. Tymczasem Daria Niedziałkowska z 16 zwycięstwami na planszy (14. miejsce) i czasem 2:17,18 w pływaniu (8. wynik) do biegu połączonego ze strzelaniem przystępowała z dziewiątej pozycji. Słaba postawa głównie na strzelnicy spowodowała jednak znaczny spadek – na 29. miejsce, nie dające szans na występ w finale.

 

W klasyfikacji drużynowej Polacy w składzie Filip Olejnik, Eryk Karnik i Igor Powroźnik zajęli piętnaste miejsce. Tymczasem Polki startujące w zestawieniu Katarzyna Ligęza, Daria Niedziałkowska i Natalia Bieniecka zostały sklasyfikowane na 14. pozycji.

 

(fot: pentathlon.org.pl)

 


  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook