Strona główna » Piłka Ręczna » Kolejna porażka

Kolejna porażka

2018-04-22 10:20:31

W spotkaniu 24. kolejki I ligi piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom przegrali na wyjeździe z ŚKPR Świdnica.

Gospodarze podkreślają, że odbywający się w sobotę Rajd Świdnicki Krause znaczącą wpłynął na frekwencję na trybunach. Dla zespołu z Radomia nie miało to jednak zbyt wielkiego znaczenia. Rywal dominował na parkiecie. ŚKPR wygrał, ale gracze Uniwersytetu trzymali kontakt przez prawie całą pierwszą połowę. W końcówce tej części i tuż po zmianie stron ŚKPR odskoczył jednak na dystans 5-7 bramek i spokojnie kontrolował grę.

W ekipie gospodarzy skutecznością błysnął skrzydłowy Patryk Rogaczewski (8 bramek). Dużo braw zebrał bramkarz Dariusz Bajkiewicz. Popularny „Baja” wpisał się na listę strzelców w 40 minucie, gdy rzutem przez całe boisku trafił do … pustej bramki studentów. Było to pierwsze trafienie Bajkiewicza w 98 występie na parkietach I ligi. W szeregach radomskiej drużyny podobał się Sebastian Włoskiewicz. Zdobył sześć goli, ale nie był w stanie zapobiec przegranej, która mocno skomplikowała sytuację jego ekipy w tabeli.

- Przystępowaliśmy do tego meczu w roli faworyta, naszym celem było zwycięstwo i osiągnęliśmy to. Mogło być wyżej - podsumował mecz Grzegorz Garbacz, trener ŚKPR. - W pierwszej połowie nie potrafiliśmy wykorzystać dobrej pracy Tomka Wasilewicz w bramce, bo nie zbieraliśmy odbitych przez niego piłek i w ten sposób „utrzymywaliśmy Radom przy życiu”. W końcu jednak uzyskaliśmy przewagę i spokojnie kontrolowaliśmy grę.

Ekipa z Radomia wyraźnie „leży” świdniczanom. Szare Wilki wygrały już czwarty z sześciu meczów. Tymczasem dla podopiecznych trenera Mariusza Greli to już szesnasta porażka w sezonie.

ŚKPR Świdnica – Uniwersytet Radom 28:22 (11:9)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz 1, Prus – P. Rogaczewski 8, Cegłowski 5, Borszowski 3, Piędziak 3, P. Kijek 2, Makowiejew 2, Lasak 2, Dębowczyk 1, D. Kijek 1, K. Rogaczewski, Starosta, Borowski

Radom: Sulima, Chudzik – Włoskiewicz 6, Kowalczyk 4, Gruszczyński 4, Kubajka 3, Pomiankiewicz 2, Jurgilewicz 1, Pawelec 1, Misalski 1, Kiraga, Stanik, Wasik, Banaczek

(źródło: skprswidnica.pl)