Strona główna » Główne » Z żałobnej kroniki

Z żałobnej kroniki

2018-04-24 06:28:22


Z żałobnej kroniki

Bardzo smutna wiadomość w niedzielny wieczór obiegła całe środowisko piłkarskie. Jeszcze nie tak dawno wspólnie się śmialiśmy, rozmawialiśmy, oklaskiwaliśmy Jego wychowanków, a dziś z bólem serca musimy napisać, że zmarł trener Jur Zieliński. Miał 72 lata.

 

Odszedł człowiek, którego ciężko będzie zastąpić w środowisku, odszedł wielki przyjaciel futbolu - podkreśla rozpn.pl. - W lutym rozgrywaliśmy turniej z okazji 45-lecia pracy trenera Jura Zielińskiego. Zjechały się same znakomitości futbolowe. Trener cieszył się, że w tym samym czasie, w jednym miejscu można po raz kolejny podziwiać tylu świetnych wychowanków.

 

Podczas swojej kariery pracował między innymi z piłkarzami Szydłowianki Szydłowiec, Pilicy Białobrzegi, Pilicy Nowe Miasto, Polonii Iłża, Powały Taczów. Jednak najwięcej czasu i najwięcej serca poświęcił Radomiakowi. Najpierw jako piłkarz w latach 1974-78. Potem jako trener. Wespół z Józefem Antoniakiem świętował awans Radomiaka do I ligi. Potem odnosił sukcesy jako samodzielny trener.

 

- Trener Jur toczył nierówną i ciężką bitwę z chorobą, ale wiedzieliśmy, że obok siebie ma wielu sojuszników i razem uda się wygrać. Niestety tak się nie stało. W niedzielę opuścił nas wielki przyjaciel - podkreśla rozpn.pl. Msza Święta Żałobna odbędzie się w środę 25 kwietnia o godz 13:00 w Bazylice Mniejszej pw. Św. Kazimierza w Radomiu przy ul Głównej 16, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym przy ul Ofiar Firleja 45.

 

Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom składamy najgłębsze wyrazy ubolewania...
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook