Strona główna » Tenis » Podwójne podium

Podwójne podium

2018-04-23 09:23:11

Weronika Falkowska wystartowała w dwóch turniejach juniorskich ITF, które rozegrane zostały w Bułgarii.

Udział w zawodach zaowocował miejscem na podium w grze podwójnej. Zarówno w pierwszym turnieju w Haskovo, jak i drugim rozegranym w Plovdiv.  W obu partnerk± zawodniczki klubu Masters była Bułgarka Gergana Topalova.

W pierwszych zawodach para polsko-bułgarska wywalczyła trzecie miejsce. W meczu o finał przegrała dopiero w supertiebreaku z duetem rosyjsko-ukraińskim (Elina Avanesyan/Diana Khodan), który ostatecznie wygrał cały turniej. W drugim turnieju obie pary spotkały  się dopiero w finale i ponownie w supertiebreaku lepsze okazały się przeciwniczki.

W grze pojedynczej Weronika Falkowska w pierwszym turnieju odpadła w drugiej rundzie. Natomiast w drugim turnieju przegrała mecz o półfinał ze swoj± partnerk± deblow± Gergana Topalova,  rozstawion± z numerem pierwszym. Oba turnieje miały bardzo wysok± drug± rangę.