Strona główna » Lekkoatletyka » Tryptyk Radomski

Tryptyk Radomski

2018-04-23 13:59:31


Tryptyk Radomski

Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" wychodzi z nowym pomysłem. Bieg Konstytucji 3 Maja to będzie pierwszy bieg z cyklu Tryptyk Radomski.

 

Za oknami pojawiły się pierwsze promyki wiosennego słońca. W związku z tym warto zaplanować ten majowy dzień i spędzić go aktywnie na świeżym powietrzu. Bieg Konstytucji 3 Maja do tej pory dobywał się na dystansie 5 km. W tym roku oprócz standardowego dystansu organizatorzy proponują biegaczom alternatywny, dłuższy dystans 10 km. Atrakcyjna trasa z atestem, start i meta na stadionie lekkoatletycznym, niższa opłata startowa obowiązująca do 27 kwietnia, piękny, pamiątkowy medal to zalety, które również powinny zachęcić do udziału w biegach. W ramach całej imprezy odbędą się także biegi dzieci – te biegi oczywiście bez opłaty startowej. - Dlatego zapraszamy całe rodziny do udziału i do świętowania razem z nami na biegowo kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji - imieniu "Stowarzyszenia Biegiem Radom!" zachęca Monika Zychowicz.

 

Bieg Konstytucji to pierwszy bieg z cyklu Tryptyk Radomski, w skład którego wchodzą: Bieg Konstytucji 3 Maja, Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76 oraz Radomski Maraton Trzeźwości. Taka kolejność biegów stwarza możliwości debiutantom wydłużania dystansu, by w końcu uporać się z pokonaniem maratonu. Zasady klasyfikacji w Tryptyku to tzw. klasyfikacja bezwzględna sporządzana z zastosowaniem przeliczników uwzględniających wiek i płeć zawodnika. - Jak to działa? - pokażemy na przykładzie Biegu Tropem Wilczym. Wielu z Was będzie z pewnością mocno zaskoczonych! Dopinamy regulamin oraz sponsoring tego projektu. Zachęcamy - szczególnie radomian - do startu we wszystkich biegach Tryptyku, albowiem jest to warunek, który trzeba spełnić, aby zostać uwzględnionym w końcowej klasyfikacji - podkreśla Monika Zychowicz. 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook