Strona główna » Zapasy » Debiutant w Magasie

Debiutant w Magasie

2018-04-24 07:08:16


Debiutant w Magasie

Zawodnik Olimpijczyka Radom Marcel Kasperek powołany został do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w zapasach stylu klasycznego.

 

Marcel Kasperek w barwach radomskiego klubu występuje od niedawna. Wcześniej na zapaśniczych matach reprezentował ZUKS GKS Katowice. Był też uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Jako zawodnik śląskiego klubu w tegorocznym Pucharze Polski seniorów zajął trzecie miejsce. Marcel Kasperek to też ubiegłorocznym brązowy medalista mistrzostw kraju, a także najlepszy zawodnik Polski w kategorii juniorów. W mistrzostwach Europy zawodnik Olimpijczyka walczyć będzie w kategorii 97 kg.

 

Kadra Polski przed turniejem w Kaspijsku szlifują formę w stolicy Inguszetii, Magasie. - Treningi nie są już tak intensywne, jak wcześniej. Pracujemy już tylko nad detalami. Pomysł z wyjazdem do Inguszetii jest znakomity. Ludzie w tym regionie są do nas świetnie nastawieni. Wspaniałe miejsce i przemili mieszkańcy - podkreśla Rafał Krajewski, reprezentant Polski w wadze do 130 kg.

 

Przed rozpoczynającymi się 30 kwietnia zmaganiami (obok klasyków walczyć będą również kobiety i przedstawiciele stylu wolnego) zawodnicy wykonują po jednym treningu dziennie. - Poza tym, niektórzy jeszcze poprawiają swoją wagę, tak żeby do zawodów było wszystko w porządku. Ogólnie w reprezentacji jest świetna atmosfera, ale już powoli czuć zbliżające się mistrzostwa. Każdy chce wypaść w Kaspijsku jak najlepiej - zapewnia serwis zapasy.org.pl.

 

Mistrzostwa Europy to pierwszy tak poważy turniej, w którym  reprezentanci Polski stylu klasycznego wystartują pod wodzą trenera Chazbulata Bazorkina.

 

(fot: ZSB Radom)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook