Strona główna » Tenis Stołowy » Faworyci nie zawiedli

Faworyci nie zawiedli

2018-04-25 06:10:05

W turnieju kończącym rywalizację o Grand Prix Radomia w tenisie stołowym faworyci nie zawiedli.

Pierwsi skończyli zmagania zawodnicy w kategorii weteranów. Po raz trzeci najlepszym okazał się Sławomir Sulis i z kompletem 96 punktów zwyciężył w końcowej klasyfikacji. W turnieju w finałowej grze pokonał Bogusława Wróbla 3 : 1. Jego rywalowi udział w decydującej rozgrywce dało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Janek po zwycięstwie nad borykającym się z kontuzję stopy Markiem Płachtą z Kozienic 3 : 0.  Tym samym Grzegorz Janek powtórzył ubiegłoroczne trzecie miejsce w cyklu.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły zmaganiom młodzieżowców i dorosłych amatorów. W czwartym turnieju ponownie zwyciężył faworyt Krzysztof Witerski pokonując w finale rewelację rozgrywek 14-letnią najlepszą kadetkę Mazowsza Darię Duralak 3 : 1 zapewniając sobie z dorobkiem 92 punktów zwycięstwo w całym cyklu Grand Prix Radomia. Drugie miejsce dla młodej zawodniczki, która w najciekawszej grze pokonała Jurija Chalenko 3 : 1. W klasyfikacji generalnej zawodów trzecie miejsce zajął debiutujący w rozgrywkach Mariusz Mazur z Opoczna po zwycięstwie nad Ernestem Dudą 3 : 0.

W najmocniej obsadzonej kategorii OPEN zwyciężył niezawodny Jan Molęda pokonując w finale Mariusza Barszcza 3 : 0. Trzecie w IV turnieju zajął piątoligowiec Piotr Karpienia, po wygranej z Michałem Bogutą 3 : 2, a następnie z Ernestem Dudą 3 : 1. Jan Molęda z maksymalnym dorobkiem 96 pkt. zwyciężył w rozgrywkach, a drugie miejsce zajął nieobecny w ostatnim turnieju Michał Mendrek. W ostatniej chwili na pudło wskoczył finalista IV turnieju Mariusz Barszcz. W całym cyklu dobrze zaprezentowali się debiutanci Konrad Giska, Krystian Gołąbek , Roman Wainberger czy niewygodny, leworęczny Jurij Chalenko.

Po zakończeniu gier najlepsi otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Radomiu i RTKKF Radom. W najbliższą sobotę (28 kwietnia) zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Radomia. Nie może w nich zabraknąć czołowych zawodników z zakończonego cyklu Grand Prix. Zawody zostaną rozegrane w CKU przy ul. Kościuszki 7. Pierwsze gry od godziny 10.00. Zapisy 10 minut przed turniejem lub telefonicznie u sędziego głównego Krzysztofa Witerskiego tel. 664 71 64 34.

Mariusz Mazur   -   Michał Boguta   3 : 0

Końcowa klasyfikacja (najlepszych 12 zawodników)

1. Sławomir Sulis   96 punktów. 2. Bogusław Wróbel 76 pkt. 3. Grzegorz Janek 76 pkt. 4. Marek Płachta 72 pkt. 5. Czesław Snopek 64 pkt. 6. Stanisław Więcaszek 60 pkt. 7. Andrzej Łabądź 55 pkt. 8. Tadeusz Zaklika 42 pkt. 9. Lucjan Jachim 42 pkt. 10. Zdzisław Wójcik 28 pkt. 11. Kazimierz Gołda 27 pkt. 12. Zbigniew Szmidt 18 pkt.

1. Krzysztof Witerski  92 pkt. 2. Daria Duralak 88 pkt. 3. Mariusz Mazur 82 pkt. 4. Dariusz Wilkiewicz 65 pkt. 5. Daniel Jasiński 37 pkt. 6, Ernest Duda 35 pkt. 7. Michał Boguta 32,5 pkt. 8 - 9. Krystian Gołąbek, Marek Midura 27 pkt. 10 - 11. Wojciech Gutkowski, Konrad Giska 24 pkt. 12. Roman Wainberger 21 pkt.

1. Jan Molęda 96 pkt. 2. Michał Mendrek 65 pkt. 3. Mariusz Barszcz 62 pkt. 4. Ryszard Głód 58 pkt. 5. Piotr Łyjak 52 pkt. 6. Eryk Skura 48 pkt. 7. Andrzej Krężel 47,5 pkt. 8. Mariusz Mazur 47 pkt. 9. Krzysztof Witerski 43,5 pkt. 10. Kamil Samulak 32 pkt. 11. Mariusz Ablewski 31,5 pkt. 12. Michał Boguta 29 pkt.