Strona główna » Piłka Nożna » Upragniona wygrana

Upragniona wygrana

2018-04-25 18:38:59


Upragniona wygrana

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego przyniosła wreszcie pierwsze zwycięstwo zespołu Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom. Cieszą punkty, ale cieszy też zaciekła walka przez całe 90 minut. To była drużyna pełną gębą! - zapewnia klubowy serwis .

 

Do 30 minuty niewiele się działo. Przyjezdne grały z wiatrem, ale niewiele z tego wynikało. Ani razu poważnie nie zagroziły bramce Izy Wicik. W 33 minucie w dogodnej okazji znalazła się Aleksandra Szydło, ale jej strzał na 10 metrze zablokowała obrończyni. Kilka chwil później w podobnej sytuacji znalazła się Aleksandra Zielińska i też podjęła zbyt późno decyzję, a rywalki zablokowały strzał.

 

Wreszcie w 45 minucie Czwórka egzekwowała rzut wolny. Dalekie dośrodkowanie źle wybiły "akademiczki", piłkę pod nogi dostała Monika Płóciennik i lewą nogą z 16 metrów idealnie po ziemi uderzyła obok słupka. Po przerwie przyjezdne zaczęły śmielej atakować, ale to "Luksiary" podwyższyły rezultat. Kuriozalny błąd popełniła jedna z zawodniczek AZS. Aleksandra Szydło przechwyciła piłkę i w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce przeciwniczek.

 

Później zrobiło się chwilami bardzo nerwowo. W 59 minucie Agata Wołos zobaczyła drugą żółtą kartkę, a w 76 minucie Katarzyna Michalska dostała czerwoną kartkę i "akademiczki" grały w dziewiątkę. Za chwilę Ewa Cieśla z rzutu wolnego zdobyła bramkę i mimo, że zawodniczki Czwórki grały z przewagą dwóch piłkarek, to końcówka było bardzo nerwowo. W doliczonym czasie gry mógł paść kolejny gol, ale bramkarka wybroniła strzał Aleksandry Zielińskiej.

 

- Nie było indywidualności, walczyła cała drużyna. To dla nas historyczna chwila, bo było o pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością - powiedział po meczu trener Wojciech Pawłowski.

 

Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom - AZS Biała Podlaska 2:1 (1:0)

Bramki: Płóciennik 45, Szydło 55 - Cieśla 77

Czwórka: Wicik - Szymczyk (90. Rosińska), Zielińska, Szydło (75. Karoń), Płóciennik, Wąsik, Bińkowska, Golian, Tracz, Grzywna, Dobrowolska. 

 

W INNYCH MECZACH I TABELA

 

(źródło: luksiary.futbolowo.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook