Strona główna » Boks » Medale w ringu

Medale w ringu

2018-04-29 20:06:03


Medale w ringu

W Karlinie zakończyły się 89. mistrzostwa Polski w boksie. Reprezentanci klubu BTS 1926 Broń Radom w najważniejszym krajowym turnieju wywalczyli brązowe medale.

 

W kategorii 91 kilogramów na podium stanął Bartłomiej Krasuski. Najpierw pokonał Kamila Offmana z Gorzowa Wielkopolskiego. Potem pokazał się w ćwierćfinale z bardzo dobrej strony i jednogłośnie zwyciężył Patryka Rostkowskiego z Hetmana Białystok. W półfinałach zawodnik radomskiego klubu trafił na Tomasza Niedźwieckiego z Orkana Gorzów Wlkp. Rywal okazał się lepszy Bartłomiej Krasuski przegrał jednogłośnie.

 

W półfinałach wystąpiło jeszcze dwóch zawodników BTS 1926 Broń Radom. W wadze do 52 kg Sebastian Węgłowski trafił na bardziej doświadczonego Mateusza Pustułę z KS Polkowice. Radomianin przegrał co prawda jednogłośnie, ale kilka jego akcji mogło się podobać. Również Mateusz Mieszczakowski (56 kg) nie poradził sobie z Kacprem Harkawym i przegrał jednogłośnie.

 

Niewiele brakowało aby medalowy dorobek był jeszcze większy. Bartłomiej Derleta w wadze do 60 kilogramów zakończył swój udział w ćwierćfinale, ale przegrał z Bartłomiejem Przybyłą z Jaworzna decyzją sędziów 2:3. - Zostawiliśmy serce i postawiliśmy trudne warunki,. Z czego jesteśmy dumni. Teraz czeka nas odpoczynek i działamy dalej. Pokazaliśmy, że możemy rywalizować godnie z czołówką krajową - podsumował występ ekipy z Radomia Mateusz Mieszczakowski.

 

(fot: BTS 1926 Broń Radom)


  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook