Strona główna » » Wojna w Radomiu

Wojna w Radomiu

2018-04-30 14:43:10


Wojna w Radomiu

To nie będzie jeszcze bitwa o wszystko, ale końcowy wynik trzeciego starcia ROSY Radom ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra ma niebagatelne znaczenie dla losów dalszej rywalizacji obu zespołów. Wszak to ćwierćfinał playoffs Energa Basket Ligi, grany do trzech zwycięstw, więc przy aktualnym remisie 1-1, wygrany z trzeciego pojedynku zyska ogromną przewagę psychologiczną.

 

A trzeci mecz już we wtorek 1 maja w Radomiu. To także ma niebagatelne znaczenie, bo jeśli wszyscy wspólnie stworzymy w hali MOSiR, słynny, radomski kocioł, będzie on atutem nie do przecenienia w tej jakże wymagającej rywalizacji. A przecież w obu pierwszych pojedynkach, o wygranych jednych i drugich decydowały detale. Podobnie będzie zapewne i tym razem.

 

Na początek raport zdrowotny z obu ekip. Jak wiadomo, kontuzje w sobotnim starciu, w Zielonej Górze odnieśli playmakerzy: James Florence ze Stelmetu i Ryan Harrow z ROSY. Co do Amerykanina z Winnego Grodu pewności nie mamy, ale sygnały z obozu mistrza są takie, że raczej zagra on w Radomiu. Co do naszego „Magica” mamy natomiast pewność. – Uraz małego palca lewej ręki Ryana jest dość nieprzyjemny, ale nie ma przeszkód, żeby nasz zawodnik wystąpił we wtorkowym meczu. Powiem wprost: zagra! – przekonuje fizjoterapeuta ROSY Marcin Babut.

 

O sportowych aspektach trudno pisać cokolwiek, bo oba zespoły znają się jak przysłowiowe „łyse konie”. – Mówiłem już przed drugim meczem, że o jego wyniku może decydować szczęście i tak się stało. Tym razem uśmiechnęło się ono do nas, choć rzecz jasna wielkie gratulacje dla naszych zawodników, że w ogromnym stopniu temu losowi pomogli – uśmiecha się trener Radomskich Smoków Wojciech Kamiński.

 

ROSA RADOM – STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA, wtorek 1 maja, godz. 17.45

 

(źródło: rosasport.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook