Strona główna » Koszykówka » Stelmet zwycięski

Stelmet zwycięski

2018-05-01 21:33:06

W trzecim meczu serii ćwierćfinałowej Energa Basket Ligi Rosa Radom przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 60:71. Czwarte spotkanie w czwartek.

Po meczach w Zielonej Górze do spotkań w Radomiu zarówno Rosa jak i Stelmet przystępowali z wielkimi apetytami. Rosa by zamknąć rywalizacje play off u siebie. Na to samo liczył Mistrz Polski. Najbardziej zadowoleni z takiego nastawienia obu drużyn byli kibice, którzy zgromadzili się pierwszego maja w hali MOSiR.

Początek pierwszego meczu playoff w Radomiu był dla Rosy jak z koszmaru. Przez pierwsze blisko cztery minuty koszykarze trenera Kamińskiego ani razu nie potrafili trafić do kosza Stelmetu, zaś Mistrzowie Polski w tym czasie zapisali na swoje konto 14 punktów. Radomianie sprawiali wrażenie mocno zestresowanych stawką meczu. Gdy stres zaczął odpuszczać "Smoki" zaczęły zdobywać kolejne oczka i ostatecznie skończyli kwartę z, patrząc na początek, zaledwie 9 punktami straty do przeciwnika - 21:30.

Druga kwarta była recitalem Michała Sokołowskiego. Reprezentant Polski rozgrywał w niej swój koncert. Obrońcy Stelmetu nie potrafili powstrzymać "Sokoła". Ponadto dobra gra obronna radomian pozwoliła spokojnie konstruować akcje ofensywne. Rosa wyszła po raz pierwszy i jedyne prowadzenie w meczu na minutę przed końcem pierwszej połowy 40:39. Za sprawą jednego rzutu wolnego Stelmetu na połowę Rosa schodziła z remisem po 40.

Trzecia odsłona było to 600 sekund nastawione ewidentnie na chirurgiczną realizację zadań defensywnych. Efektem doskonałej obrony po obydwu stronach była słaba skuteczność i wynik, który brzmiał 50:48, co oznaczało, że obie ekipy łącznie rzuciły zaledwie 18 oczek.

Ostatnie dziesięć minut Rosa rozpoczęła troszkę spokojniej, zaś Stelmet szybko rzucił dwie trójki i wyszedł na czteropunktowe prowadzenie 54:50. W miarę upływu kolejnych minut zarysowała się coraz większa przewaga Stelmetu. Rosa była mniej dokładna, zaś zielonogórzanie grali długo i skutecznie co spowodowało, że Stelmet powiększał swoją przewagę. Ostatecznie koszykarze prowadzeni przez Andreja Urlepa wygrali 71:60 i objęli prowadzenie 2:1 w rywalizacji ćwierćfinałowej.

Rosa Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra 60:71 (21:30, 19:10, 10:8, 10:23)

Rosa: Sokołowski 19, Auda 13, Zajcew 12, English 6, Szymkiewicz 4, Harrow 4, Fraser 2, Szymański 0, Piechowicz 0, Zegzuła 0, Bojanowski 0.
Stelmet Enea BC: Gecevicius 17, Savović 15, Dragicević 12, Koszarek 10, Matczak 7, Mokros 5, Zamojski 3, Hrycaniuk 2, Hernandez 0, Der 0.

(fot:plk.pl)