Strona główna » Zapasy » W Kaspijsku bez medali

W Kaspijsku bez medali

2018-05-03 10:24:52

W zapaśniczych mistrzostwach Europy seniorów w rosyjskim Kaspijsku zakończył się turniej stylu klasycznego.

Najlepiej z biało-czerwonych spisali się Dawid Kareciński (Śląsk Wrocław) w 67 kg i Geworg Sahakjan (Cartusia Kartuzy) w 72 kg. Obaj zajęli piąte lokaty. Marcel Kasperek z Olimpijczyka w wadze 97 kg sklasyfikowany został na miejscu 21.  Zawodnik radomskiego klubu uległ Leokratisowi Kesidisowi 0:8. Doświadczony reprezentant Grecji (dziesiąty zapaśnik mistrzostw świata z 2017 roku) zdominował rywalizację na macie.

Z innych przedstawicieli Polski - dziewiąte lokaty przypadły Dawidowi Erseticowi (Unia Racibórz) w wadze 63 kg i Tadeuszowi Michalikowi (Sobieski Poznań) w kategorii 87 kg. Na dziesiątym miejscu sklasyfikowani zostali kolega klubowy Ersetica, Mateusz Wolny w kategorii 77 kg oraz Rafał Krajewski (Legia Warszawa) w najcięższej 130 kg.

Do walki o medale przystąpiło 175 zapaśników. Ton rywalizacji nadawali gospodarze, zdobywając cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Na podium stanęli zawodnicy z siedemnastu krajów.

(fot: zapasy.org.pl)