Strona główna » Tenis Stołowy » Znamy mistrza Radomia

Znamy mistrza Radomia

2018-05-04 13:40:09

Jan Molęda obronił tytuł i po raz kolejny został mistrzem Radomia w tenisie stołowym.

W otwartym turnieju w którym startowało 25 zawodniczek i zawodników z Radomia oraz regionu Jan Molęda  nie miał sobie równych zarówno w fazie grupowej jak i w meczach pucharowych. W najważniejszych grach pokonał Mariusza Barszcza 3 : 0 następnie Michała Mendrka 3 : 1, a w finale swojego klubowego kolegę z Energii Kozienice Piotra Łyjaka  3 : 0 (w setach 11 - 7, 11 - 7, 11 - 5).

Na trzecim miejscu turniej zakończył inny zawodnik Energii Jakub Caban po zwycięstwie nad Jackiem Łyżwińskim 3 : 1. Świetne zawody rozegrał Ryszard Bogdał. 60-latek ze Skarżyska spacerkiem przebrną fazę grupowych, by w fazie pucharowej pokonać Eryka Skurę 3 : 2 a następnie Mariusza Barszcza także 3 : 2. Miejsce 5-6 zajął wspólnie z Michałem Mendrkiem, który po przegranej z Janem Molędą pokonał Mariusza Ablewskiego 3 : 1 i Eryka Skurę 3 : 2.

Tym razem fazy grupowej nie przebrną niedawny zwycięzca kategorii młodzieżowców i dorosłych radomskiego cyklu Grand Prix  Krzysztof Witerski, który nie sprostał ligowcom. Przegrał z Tomaszem Tamiołą 1 : 3, Piotrem Łyjakiem 0 : 3, a w najważniejszej grze z Mariuszem Ablewskim 2 : 3. Także 2 i 3 zawodnik w kategorii weteranów niedawno zakończonego Grand Prix - Bogusław Wróbel i Grzegorz Janek zakończyli zmaganie na fazie grupowej.

Bogusławowi Wróblowi zostaje na pocieszenie urwanie seta Janowi Molędzie. W decydujących grach przegrał jednak z Mateuszem Gąciarskim 2 : 3 oraz z Michałem Mendrkiem 1 : 3. Natomiast Grzegorz Janek uległ Ryszardowi Bogdałowi 0 : 3 oraz Erykowi Skurze 1 : 3.

Wielkie podziękowania należą się organizatorowi zawodów: Regionalnemu Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej w Radomiu a szczególnie prezesowi Andrzejowi Jaśkiewiczowi  oraz Urzędowi Miasta w Radomiu. Zawody sprawnie przeprowadził sędzia główny Krzysztof Witerski.  Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Michał Mendrek - Eryk Skura   3 : 2

Końcowa klasyfikacja mistrzostw (12 najlepszych zawodników)
1. Jan Molęda,  2. Piotr Łyjak , 3. Jakub Caban,  4. Jacek Łyżwiński, 5-6. Ryszard Bogdał, Michał Mendrek, 7-8. Mariusz Barszcz, Mateusz Gąciarski, 9-12. Mariusz Ablewski, Katarzyna Bielak, Eryk Skura, Tomasz Tamioła.