Strona główna » » Niesamowite wejście

Niesamowite wejście

2018-05-05 07:50:00


Niesamowite wejście

Tener Wojciech Kamiński chciał zaskoczyć Stelmet Eneę w meczu nr 4 ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi i w pierwszej piątce postawił na Filipa Zegzułę. 23-letni zawodnik Rosy Radom rozegrał najlepszy mecz w karierze!

 

Dla Filipa Zegzuły to już kolejny sezon, w którym regularnie dostaje szansę na grę w ekstraklasie. Jeszcze w poprzednich rozgrywkach jednocześnie występował także w pierwszej lidze - wtedy reprezentując rezerwy Rosy sięgał nawet po nagrodę MVP rozgrywek.

 

W meczu nr 4 ćwierćfinału play-off trener Wojciech Kamiński nie mógł liczyć na kontuzjowanego Ryana Harrowa. Dlatego szkoleniowiec postanowił zaskoczyć wszystkich - po raz pierwszy w wyjściowym składzie pojawił się Zegzuła. Rozgrywający zanotował prawdziwe “wejście smoka” - rzucił trzy trójki tylko w pierwszej kwarcie. Ostatecznie zakończył mecz z 16 punktami i 4 asystami - to był jego najlepszy mecz w karierze w Energa Basket Lidze.

 

Świetny występ 23-latka nie wystarczył jednak do zwycięstwa w tym meczu. Dzięki wygranej to Stelmet Enea BC Zielona Góra zagra w półfinale, natomiast Rosa Radom kończy sezon. - Zabrakło niewiele, przegraliśmy drugą połowę. Na pewno stracone 93 punkty u siebie z mistrzem Polski to jest za dużo. W ataku naprawdę dobrze się prezentowaliśmy - tak jak w całej serii. Zadecydowały niuanse. Szkoda, że Ryan Harrow nie mógł nam dzisiaj pomóc, na pewno łatwiej by się grało. Byliśmy blisko, ale skończyliśmy sezon - mówił zaraz po spotkaniu Filip Zegzuła.

 

(źródło: plk.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook