Strona główna » Judo » Sukces w Pile

Sukces w Pile

2018-05-06 11:26:23

Dwa medale wywalczyli reprezentanci Radomia w Mistrzostwach Polski Młodzieży do 23 lat w Judo.

W Pile zawodnicy sekcji Judo Klubu Sportowego Start  w Radomiu odnieśli kolejne sukcesy. Po medalu zdobytym w marcu przez Klaudię Wróblewską w grupie juniorek. Tym razem w młodzieżowych mistrzostwach kraju na podium stanęli Marta Łukasiak i Piotr Figarski.

Radomianka zdobyła brązowy medal w kat.-57 kg. W pierwszej rundzie przegrała co prawda na punkty z Anną Walkowiak z Olimpii Poznań. Znakomicie wykorzystała szansę swoją szansę w repasażach. Pokonała Jagodę Witkowską z Akademii Judo Poznań, a w walce o brązowy medal zwyciężyła Monikę Karkoszkę z AZS AWF Gdańsk.

Walczący w kat. -66 kg. Piotr Figarski wygrał z Adrianem Lewandowskim z AZS Gliwice. Przegrał z broniącym tytułu mistrza Polski Szymonem Skórką z Czarnych Bytom. W walce o awans do półfinału pokonał natomiast Mikołaja Wiśniewskiego z UKS Junior Lipno. Tymczasem w pojedynku o finał przegrał z Szymonem Jasińskim z Galeonu Gdynia - trzecim zawodnikiem zeszłorocznych MP juniorów i ostatecznie zdobył brązowy medal.

W Pile walczył też Łukasz Osowski. W pierwszej rundzie kat. -90 kg wygrał z Adamem Barczyńskim z Wybrzeża Gdańsk. Następnie uległ w dogrywce Miłoszowi Wnukowi z Budowlanych Sosnowiec i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 13-16. - Był jego debiut w tej kategorii wagowej i o porażce zdecydowała niedowaga i związany z tym brak warunków fizycznych - podkreśla Andrzej Falkiewicz, prezes i szkoleniowiec radomskiego klubu.