Strona główna » Tenis » Radom Cup 2018

Radom Cup 2018

2018-05-08 18:25:21


Radom Cup 2018

W dniach 20-26 maja na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bulwarowej odbędzie się Międzynarodowy Turniej Kadetów Radom Cup. Młodzi tenisiści w tym roku rywalizować będą już po raz trzynasty. 

 

Organizatorem turnieju będzie Akademia Tenisowa Masters, a honorowy patronat obejmie Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Radomia. Przez dwa pierwsze dni rozgrywane będą gry eliminacyjne. Później zawodnicy rywalizować będą już w turnieju głównym. Finały dziewcząt i chłopców zaplanowane zostały na sobotę (26 maja) w godzinach  południowych.

 

Lista zgłoszeń została już zamknięta. Znalazła się na niej rekordowa liczba 230 zawodników i zawodniczek z 31 państw - nie tylko europejskich. Gotowość przyjazdu do Radomia potwierdzili m.in. zawodniczka z Chin i zawodnik ze Stanów Zjednoczonych. Czy tak się faktycznie stanie? - Do turnieju pozostały jeszcze dwa tygodnie. Na pewno ta liczba ulegnie zmianie. Niektórzy zawodnicy po zapisaniu się na kilka turniejów wybierają najbardziej korzystny dla siebie. Termin odwołań mija 8 maja i wtedy okaże się  ilu zawodników ostatecznie wystartuje w turnieju - przyznaje Jan Błaszczyk, dyrektor turnieju. Ilość zgłoszeń  tak zdecydowanie przerosła oczekiwania organizatorów.

 

Sympatycy tenisa przez  tydzień oglądać będą mecze na wysokim poziomie w wykonaniu najlepszych europejskich i polskich zawodników w  kategorii do lat 16. Radom reprezentować będą bardzo młodzi zawodnicy Akademii Tenisowej Masters: Neli Witkowska, Karolina Gołda, Kasia Ciepiela i Adam Marghraby oraz Gabrysia Kraska z AG Tenis Chorzowska. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników tenisa na korty do kibicowania nie tylko radomskim zawodnikom, ale wszystkim uczestnikom, którzy wezmą udział w turnieju.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook