Strona główna » Piłka Ręczna » Odrobili zaległości

Odrobili zaległości

2018-05-09 07:13:20

W zaległym meczu 26. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych Uniwersytet Radom uległ na wyjeździe KSSPR Końskie.

Gospodarze przed własną publicznością wygrali bardzo pewnie. W 19 minucie gdy celnym rzutem popisał się Sebastian Włoskiewicz na mieli jeszcze tylko bramkę przewagi (7:6).  Trzy kolejne akcje KSSPR zniweczyły ambitny zamiar doprowadzenia do remisu. Od tego momentu drużyna z Końskich systematycznie zwiększała dystans. Na przerwę drużyny do szatni zeszły przy stanie 21:13.

- Przeciwnik „postawił” nam się jedynie w pierwszych dziesięciu minutach. Potem systematycznie powiększaliśmy  przewagę. Po dziesięciu minutach drugiej połowy zdjąłem z parkietu podstawowych zawodników, a wpuściłem na niego tych co grają rzadziej. Zmiennicy także zaprezentowali się z dobrej strony - przyznał po końcowym gwizdku w wypowiedzi dla serwisu radio.kielce.pl trener popularnych „Koni” Robert Napierała.

Najwięcej bramek dla zespołu z Końskich zdobyli Patryk Mastalerz 10 i Bartosz Sękowski 5. W radomskiej ekipie najskuteczniejszymi okazali się Mateusz Jurgilewicz i Marek Kubajka. Obaj na listę wpisali się czterokrotnie. Konecczanie mają na koncie 33 punkty i umocnili się na dziesiątym miejscu. Tymczasem zespół z Radomia w ligowej tabeli nadal okupuje przedostatnią lokatę. W najbliższej kolejce Uniwersytet we własnej hali podejmie AZS AWF Biała Podlaska, który jest liderem.

KSSPR Końskie - Uniwersytet Radom 31:25 (21:13).

Uniwersytet: Sulima, Baran – Włoskiewicz 2, Pomiankiewicz 2, Pawelec 1, Kubajka 4, Gruszczyński 3, Jurgilewicz 4, Banaczek 1, Wasik, Stanik 2, Socha 3, Misalski 3, Kiraga.

(fot: KSSPR Końskie)