Strona główna » Szachy » Brakło kilku punktów

Brakło kilku punktów

2018-05-11 07:07:04


Brakło kilku punktów

UKS ROSZADA rezygnuje z organizacji szeregu turniejów szachowych w 2018 roku.

 

Powodem tej przykrej decyzji dla szachistów, rodziców małych szachistów i dla całego społeczeństwa Radomia, jest werdykt komisji konkursowej oceniającej zgłoszony przez UKS ROSZADA wniosek o dofinansowanie projektu „Radomskie Grand Prix „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Zabrakło kilku punktów abyśmy otrzymali jakiekolwiek dofinansowanie do naszych zawodów - informuje w piśmie skierowanym do mediów Marek Niedźwiecki.

 

Pomysłodawca i organizator wielu przedsięwzięć szachowych podkreśla ponadto. - Również pan Prezydent Miasta Radomia przyjął patronat honorowy nad kilkoma turniejami, lecz ze względu na ograniczony budżet, nie ufunduje szachistom żadnej nagrody. Trudno jest organizować jakiekolwiek zawody sportowe bez odpowiedniego zabezpieczenia środków na nagrody rzeczowe.

 

Marek Niedźwiecki jest bardzo rozczarowany. - Wszyscy którzy blokowali, i w dalszym ciągu blokują, wszelkimi środkami dofinansowanie szachów, szermują pseudoargumentem: ” kto w to gra, szachy nie są sportem masowym itd.” Być może. Jednak szachy uczą dyscypliny, cierpliwości, kształcą umysł, pomagają w logicznym myśleniu, uczą myślenia strategicznego. Z tych też powodów szachiści z chęcią są zatrudniani jako dyrektorzy wielkich korporacji, w bankach na dyrektorskich stanowiskach itd. I właśnie w tym kontekście należy rozważać kwestię szachów, ich odpowiedniego dofinansowania - zapewnia.

 

Prezes szachowego klubu od wielu lat pracowałem społecznie nad promocją tej dyscypliny w Radomiu. Wymyślił różne działania i akcje (Kampania Bezpieczna Polska; Warsztaty Szachowe; Akademia Szachowa Marka Niedźwieckiego). Ten okres zamknął z powodów, które powyżej zaprezentował. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rezygnuje z promocji. Kolejny pomysł to symultana szachowa, która odbędzie się 29 lipca na rynku w Skaryszewie. - Symultanę będzie rozgrywała Monika Soćko, która jest pierwszą polską szachistką mającą na swoim koncie wypełnione trzy normy na męski tytuł arcymistrza!!! - przypomina Marek Niedźwiecki.

 

Symultana będzie rozgrywana z okazji 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Podtrzyma również organizację kilku innych turniejów i imprez:  II Turnieju Szachowego PAMIĘCI OFIAR AGRESJI WRZEŚNIOWEJ 1939 ROKU NA POLSKĘ, Otwarte Mistrzostwa Radomia Seniorów w Szachach, II Turnieju Szachowego Ogłoszenia Niepodległości przez Polskę im. Gen. Tadeusza Jordan – Rozwadowskiego, XV Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „Odwaga - Miłość – Pokój” z okazji 40 Rocznicy Wyboru Karola Wojtyły na Papieża.  - Wszystkie wymienione turnieje zgłosiliśmy do akcji Polskiego Związku Szachowego „100 turniejów na 100 lecie odzyskania niepodległości” - podkreśla Marek Niedźwiecki.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook