Strona główna » Zapasy » Pucharowe podium

Pucharowe podium

2018-05-11 07:31:05

W Kostrzyniu nad Odrą odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznego. W organizowanym corocznie turnieju rywalizowało sześciu zawodników Olimpijczyka Radom.

Przedstawiciele Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego cztery razy stanęli na podium. Patryk Szymański w kat. wagowej 51 kg dotarł do finału, w którym niestety przegrał walkę z Bredi Slinkersem, reprezentantem z Holandii. W finałowym pojedynku nie miał też szczęścia Mateusz Redestowicz ulegając w kat. wagowej 55 kg z Grzegorzowi Hildebrandowi z Orlą Trzciel.

Brązowe medale Międzynarodowego Pucharu Polski wywalczyli natomiast Adrian Redestowicz w kat. wagowej 41-45 kg i Konrad Kozłowski w kat. wagowej 80 kg. Niewiele od podium dzieliło natomiast Oskara Piątka, który przegrał decydujący pojedynek i ostatecznie w swojej wadze sklasyfikowany został na miejscu piątym. Wilk Dawid zakończył zmagania na VII miejscu.

Zawody były mocno obsadzone. Obok krajowej czołówki wystartowało trzy ekipy zagraniczne (Ukraina, Holandia i Czechy). Łącznie w turnieju wzięło udział 100 zawodników. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom uplasował się na V miejscu. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Ukrainy, drugie przypadło ekipie z Żar, a trzecie Holandii.