Strona główna » Siatkówka » Radomka za Muszynę

Radomka za Muszynę

2018-05-12 20:32:32


Radomka za Muszynę

Wszystko wskazuje na to, że po 35-letniej przerwie Radom doczekał się żeńskiej drużyny w siatkarskiej ekstraklasie. 

 

Nadszedł czas na kolejny milowy krok w wykonaniu Radomki! Dostaliśmy propozycję kontynuowania misji jednego z najbardziej utytułowanych klubów w naszym kraju. Czterokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski oraz Pucharu CEV, sześciokrotny uczestnik Ligi Mistrzów! Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że od sezonu 2018/2019 w miejsce Muszynianki Muszyna w Lidze Siatkówki Kobiet występować będzie E.Leclerc Radomka Radom - tej treści informacje przekazał w sobotnie popołudnie Thomas Renard-Chardin, prezes radomskiego klubu.

 

- W ostatnich tygodniach chyba z 1000 osób zadawało mi pytanie – dlaczego Radom? Moja przygoda z siatkówką, wcale nie zaczęła się w Muszynie. Może wiele osób nie wie, ale jej początek jest związany z Radomiem - zdradza Bogdan Serwiński, legendarny trener Muszynianki. - W 1983 roku byłem w Otwocku pod Warszawą, gdzie robiłem kurs ... piłki nożnej. W tym samym mieście przebywał zespół z Radomia prowadzony przez Romana Murdzę. Prawda jest taka, że w tym okresie była to głównie fascynacja do siatkarek, która później zamieniła się w fascynację do siatkówki.

 

Zamiar obu klubów spotkał się z przychylnością władz Ligi Siatkówki Kobiet. Choć prezes Arktur Popko podkreśla. - Radomka była największą absolutną niespodzianką minionego sezonu.  Siatkarki i władze klubu muszą jednak być gotowe do przejęcia ogromnej historii a tym samym i zobowiązania które na nich będzie spoczywać.

 

Prezydent Radomia Radosław Witkowski również cieszy się, że w mieście są ludzie, którzy nie boją się wspierać kluby sportowe stawiać sobie ambitne wyzwania. - My ze swej strony deklarujemy wsparcie dla tego projektu - zapewnia prezydent Radomia.  - Pięć miesięcy temu nie myślałem, że nasz klub zagra w elicie żeńskiej siatkówki w Polsce. To Muszyna wykonała pierwszy krok proponując nam takie rozwiązanie. Byliśmy zaskoczeni, ale szybko doszliśmy do porozumienia. Przyjmujemy to wyzwanie. Będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej w LSK - przyznaje Thomas Renard-Chardin

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook