Strona główna » Piłka Ręczna » Lider za mocny

Lider za mocny

2018-05-13 13:00:54

Trwa fatalny serial w wykonaniu pierwszoligowego zespołu piłkarzy ręcznych radomskiego Uniwersytetu.

Tym razem radomianie stanęli przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Ich rywalem we własnej hali był lider grupy B. Zgodnie z oczekiwaniami AZS AWF Biała Podlaska odniósł przekonywujące zwycięstwo. Rywale dominowali na parkiecie. Po trafieniu Karola Małeckiego objęli prowadzenie w 3 minucie, którego już do końca nie oddali. Uniwersytet na korzystny wynik mógł mieć nadzieje jeszcze do 21 min. Rzut karny wykorzystany przez Bartosza Warmjaka, a także dwie kolejne akcje wykończone przez Michała Banasia i Dzianisa Valyntsau dały ekipie AZS AWF czterobramkowe prowadzenie.

Radomianie nie byli w stanie sforsować linii defensywy. Byli nieskuteczni w swoich poczynaniach. Goście nie mieli kłopotu z wykazaniem swojej wyższości. Na przerwę zeszli przy prowadzeniu 16:11. W drugiej odsłonie efekt przynosiły tylko pojedyncze akcje. Tak było w 39 min. gdy celnym trafieniem popisał się Adrian Gruszczyński, a chwilę później bramkarza gości pokonał Paweł Kowalczyk. Cztery minuty przed końcem przeciwnik wygrywał różnicą ośmiu bramek. Gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki. Wynik w 60 min. ustalił Sebastian Włoskiewicz. Obok Adriana Gruszczyńskiego był ona najskuteczniejszym graczem ekipy Uniwersytetu w tym meczu.

Uniwersytet Radom - AZS AWF Biała Podlaska 22:29 (11:16)

Uniwersytet: Markowski – Włoskiewicz 4, Pomiankiewicz 3, Pawelec 2, Kubajka 2, Gruszczyński 5, Jurgilewicz, Banaczek, Wasik, Stanik, Socha 1, Misalski 1, Kiraga 0, Chudzik, Kowalczyk 4.