Strona główna » Piłka Nożna » Czwórka Radomiaka

Czwórka Radomiaka

2018-05-13 19:05:20

Radomiak pozostaje w walce o awans na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy. Zieloni pokonali Olimpię Elbląg 4:0!

W porównaniu do ostatniego meczu konfrontację z Olimpią zespół Radomiaka rozpoczął w odmienionym składzie. W kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Martina Klabnika i pauzującego za kartki Chinoso Agu. Szkoleniowy sztab zdecydował się też na zmianę w bramce. Za Huberta Gostomskiego pierwszy raz oficjalnym spotkaniu pojawił się Artrur Haluch.

Radomianie rozpoczęli pechowo. W siódmej minucie z powodu kontuzji (uraz mięśnia dwugłowego uda) boisko musiał opuścić Leandro. Najskuteczniejszego zawodnika Radomiaka zastąpił Jakub Rolinc. Roszada przyniosła szczęście. Wprowadzony piłkarz w 37 minucie sprytnie przelobował Kacpra Tułowieckiego i radomianie objęli prowadzenie.

Wcześniej zespół z Radomia posiadał optyczną przewagę. Przez kilkanaście minut uwagę kibiców bardziej zajmowała jednak oprawa meczu niż wydarzenia na płycie boiska. Objęcie prowadzenie zmieniło tok wydarzeń, a w 43 minucie było już 2:0. Po faulu na dyblującym Patryku Mikicie sędzia zarządził rzut karny, który wykorzystał Peter Mazan.

Drugą połowę Radomiaka rozpoczął imponująco. Niewiele po wznowieniu Matthieu Bemba dostał podanie od Jakuba Rolinca. Uderzył z 5 metra, trafił jednak w słupek, a odbitą od niego piłkę złapał bramkarz zespołu z Elbląga. Tymczasem w 53. minucie Jakub Wróbel wykorzystał zawahanie defensorów Olimpii wykorzystał. Napastnik zdecydował się na indywidualną akcje. Wypracował sytuację sam na sam z bramkarzem gości i trafił do ... siatki.

Po chwili mogło być 4:0. Matthieu Bemba oddał strzał z bliskiej odległości, ale nie pokonał bramkarza gości. Podobnej szansy nie zmarnował Damian Szuprytowski w 78 min. Były piłkarz Olimpii wymanewrował obrońców w polu karnym i precyzyjnym wykończeniem skierował piłkę do bramki ustalając wynik meczu.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu, wykorzystując porażkę ŁKS-u w Krakowie, Radomiak w tabeli zrównał się punktami z łódzkim zespołem. Rywal ma jednak rozegrany jeden mecz mniej.

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 4:0 (2:0)

Bramki: Rolinc 37, Mazan 43 (karny), Wróbel 53, Szuprytowski 78.

Radomiak: Haluch - Świdzikowski, Zając, Grudniewski, Grudniewski, Skowron, Wróbel (71. Jabłoński), Bemba (62. Colina), Leandro (7. Rolinc), Mazan, Mikita (83. Sokół), Szuprytowski.

Olimpia: Tulowiecki - Wenger, Kołosow (56. Szmyt), Balewski, Korkliniewski (46. Bojas), Kurbiel (61. Szołtys), Stępień, Niburski, Kieltyka (46. Ressel), Danowski, Filipczyk.

(fot: radomiak.pl)