Strona główna » Zapasy » Stanęli na podium

Stanęli na podium

2018-05-14 09:40:00

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Olimpijczyka w Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach.

Radomianie na podium w Warszawie stanęli w turnieju stylu klasycznego. W kategorii 67 kg triumfował Przemysław Piątek. Radomianin w finale pokonała Patryka Królikowskiego (AZS AWF Warszawa). Trzeci w tej wadze był Krystian Szymczyk.

W 77 kg zwycięzcą okazał się Michał Kośla. W decydującym pojedynku reprezentant Olimpijczyka pokonał Michała Tomaszewskiego (AKS Piotrków Trybunalski). Dorobek ekipy z Radomia uzupełnia brązowy medal wywalczony przez Bartosza Kulara.

Olimpijczyk w klasyfikacji drużynowej zajął czwartą lokatę. Warto dodać, że w wadze 125 kg w turnieju stylu wolnego zwyciężył Radosław Dutkiewicz, reprezentant Platana Borkowice.