Strona główna » Łucznictwo » Memoriał Mistrza

Memoriał Mistrza

2018-05-19 06:28:08


Memoriał Mistrza

Zarząd Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Radomiu zaprasza na XXVII Memoriał Michała Sawickiego, ogólnopolskie zawody łucznicze. Impreza odbędzie się 19 sierpnia.

 

Zawody odbędą się na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej przy ul. Uniwersyteckiej 6 na Wacynie. Łucznicy na obiektach w Radomiu stawią się już o godz. 9.30. Pół godziny później zaplanowano otwarcie imprezy. Następnie łucznicy rozpoczną pierwsze konkurencje - strzelanie z odległości. Na godz. 14.00 zaplanowano strzelanie pojedynków indywidualnych. Zakończenie rywalizacji przewidziano ok. godz. 16.00.

 

Michał Sawicki to związany z Radomiem, wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw świata w łucznictwie. Pierwszy triumf warszawianin odniósł jako żołnierz 72 Pułku Piechoty.  Z powodzeniem radził sobie również w strzelectwie sportowym. Swe największe sukcesy osiągał jeszcze przed II wojną światową. Piękną kartę zapisał również w powojennej historii, już jako zawodnik klubów z Radomia. Zmarł w 1986 r.

 

Memoriał to najpoważniejsza łucznicza imprez organizowana w Radomiu. W swoim czasie prestiż zmagań podnosił fakt, że znajdował się w kalendarzu Pucharu Polski. W ubiegłym roku zwycięzcami zostali Jacek Kwaczyński (Sokół Radom) oraz Aleksandra Paczuska (Marymont Warszawa). W grupie juniorów młodszych triumfowali Julia Polak i Dawid Kulik, reprezentujący Stellę Kielce. W konkurenci łuków bloczkowych OPEN zwyciężył natomiast Marcin Affek (Marymont Warszawa).

 

Strzelania rundy kwalifikacyjnej oraz eliminacyjnej odbędą się na odległościach 70 metrów dla Seniorów oraz Juniorów, 60 metrów – Juniorzy Młodsi, 50 metrów – łuki bloczkowe Open.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook