Strona główna » Lekkoatletyka » Brąz na bieżni

Brąz na bieżni

2018-05-20 05:37:52

Medalową kolekcję powiększył Mateusz Kaczor. Radomianin w biegu o młodzieżowe mistrzostwo Polski (U23) na dystansie 10 000 metrów w Rudzie Śląskim zajął trzecie miejsce.

Bieg mężczyzn przez sześć kilometrów prowadzili na zmianę Patryk Błaszczyk i Mateusz Kaczor. Broniący tytułu wicemistrzowskiego zawodnik RLTL ZTE Radom i jego kompan później nieco osłabli. - W ostatniej fazie rywalizacji inicjatywę przejął Dariusz Boratyński - podkreśla serwis pzla.pl. Biegacz AZS AWF Wrocław zwyciężył w czasie 30:39.87 o 10 sekund przed Mateuszem Błaszczykiem. Mateusz Kaczor linię mety minął w 31:09.17.

Na bieżni w Rudzie Śląskiej rywalizowały również kobiety. W tym przypadku niemal do połowy dystansu prowadziła Agnieszka Stachowiak. Na końcowych czterech kilometrach tempo nadawała Aleksandra Hołda, która zwyciężyła z wynikiem 36:11.15. - Zarówno Boratyński jak i Hołda debiutowali na bieżni na 10 000 m. Największym dotychczasowym sukcesem wrocławianina był brązowy medal w tegorocznych mistrzostwach Polski w biegu przełajowym. Aleksandra jest aktualną mistrzynią Polski U23 na 5000 m - przypomina pzla.pl.

Na starcie stanęło po 10 zawodników i zawodniczek.

(fot: archiwum M. Kaczor)