Strona główna » Lekkoatletyka » Zmagania gwiazd

Zmagania gwiazd

2018-05-22 13:40:36


Zmagania gwiazd

Gwiazdy lekkiej atletyki znów zawitają do Radomia już 27 maja. Po raz drugi stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie areną zmagań najlepszych sportowców, w tym medalistów olimpijskich, finalistów mistrzostw świata i Europy podczas Mityngu Gwiazd.

 

Mam nadzieję, że te zawody już na stałe zagoszczą na mapie wielkich polskich imprez lekkoatletycznych. My w Radomiu stawiamy na „Królową Sportu”. Jesteśmy świadomi wielkich sukcesów, jakie są dziełem młodych radomskich lekkoatletów, którzy zdobywają medale i pokazują, że potrafią rywalizować z najlepszymi w Polsce. Stąd nasza decyzja o organizacji kolejnej edycji Mityngu Gwiazd – mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Na stadionie MOSiR radomianie będą mieli okazję oglądać prawdziwe gwiazdy.

 

- W tym roku w konkurencji rzutu dyskiem zobaczymy Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka. Ich rywalem będzie mistrz olimpijski, Estończyk Gerd Kanter. W biegu na 1000 metrów pobiegnie Sofia Ennaoui. Będzie Ewa Swoboda. W biegach sztafetowych zaprezentuje się komplet dziewczyn, które zdobyły na ostatnich halowych mistrzostwach świata srebrny medal. Wśród panów także komplet sztafety 4x400 metrów. Z rekordzistami świata w sztafecie będzie rywalizował indywidualny mistrz świata, Czech Pavel Maslak – wymienia Marcin Rosengarten, manager lekkoatletów.

 

Do kibicowania zawodnikom zachęca Piotr Małachowski, polski dyskobol, srebrny medalista igrzysk olimpijskich.

 

- W ubiegłym roku przekonałem się, że Radom ma piękny stadion i wspaniałych kibiców. Dla sportowców nie ma nic ważniejszego niż głośny doping, który podczas zawodów dodaje nam skrzydeł. Ja ze swojej strony obiecuję prawdziwą walkę. Będę chciał się odegrać na Gerdzie Kanterze, z którym przegrałem walkę o olimpijskie złoto w Pekinie. Dlatego serdecznie zapraszam 27 maja na kolejne zawody lekkoatletyczne – mówi Piotr Małachowski.

 

Start II Mityngu Gwiazd rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

Wcześniej zaplanowano rywalizację dzieci w mini mityngu lekkoatletycznym. "Droga do Gwiazd" to nowa formuła zawodów lekkoatletycznych dla najmłodszych. Organizatorzy w sposób przystępny i na wesoło chcą przedstawić rywalizację w konkurencjach lekkoatletycznych. Bieg przez płotki, bieg sprinterski, sztafety mieszane, skok w dal i rzut oszczepem - w tych konkurencjach będą rywalizować najmłodsi zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Początek zawodów dla najmłodszych o godz. 13:50.

(źródło: radom.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook