Strona główna » Piłka Ręczna » Porażka do kompletu

Porażka do kompletu

2018-05-27 10:41:39

Siódemka Miedź Legnica nie miała litości dla piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Radom. Podopieczni trenera Pawła Wity w przedostatniej kolejce pierwszoligowego sezonu rozbili gospodarzy 33:24.

Goście potwierdzili dobrą dyspozycję zaprezentowaną w ostatnich dniach. W ciągu tygodnia legniczanie wygrali trzy mecze wzbogacając tym samym swój dorobek o 9 pkt. Siódemka pokonała MKS Wieluń, Ostrovię Ostrów Wlkp., a w sobotę Uniwersytet Radom.

Po rzucie karnym wykorzystanym przez Marka Kubajka i akcji Sebastiana Włoskiewicza jeszcze w 9 minucie na tablicy widniał remis 33. Siódemka szybko jednak wypracowała kilka bramek przewagi. W pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Na przerwę zespoły zeszły przy stanie 12:16 (karny Sebastiana Włoskiewicza).

Ostatecznie przeciwnik zwyciężył różnicą 9 trafień. Rzutem w ostatniej minucie wynik ustalił Kacper Kiraga. Uniwersytet przegrał 24:33 ponosząc 20 porażkę w kończącym się sezonie. W najbliższą środę podopiecznych Mariusze Greli czeka wyjazdowa potyczka z Czuwajem Przemyśl.

Uniwersytet Radom – Siódemka Miedź Legnica 24:33 (12:16)

Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran – Pawelec 2, Gruszczyński 2, Pomiankiewicz, Kowalczyk, Kubajka 3, Włoskiewicz 7, Misalski 1, Kiraga 2, Banaczek, Socha, Stanik 2, Wąsik 1, Jurgilewicz

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 5, Płaczek 6, Koprowski 3, Piróg 1, Ziemiński 1, Piwko 2, Drozdalski 2, Mosiołek 4, Skiba, Gregułowski 5, Cegłowski 4.