Strona główna » Lekkoatletyka » Niedziela niespodzianek

Niedziela niespodzianek

2018-05-28 05:57:16

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbył się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd.

Zawodnikom życzę wspaniałych wyników, a kibicom niezapomnianych wrażeń - podkreślał witając uczestników Radosław Witkowski. Czy życzenie prezydent Radomia spełniło się?  W programie zawodów organizatorzy uwzględnili konkurencje biegowe i techniczne. Triumfatorką zmagań na nietypowym dystansie 1000 m została Sofia Ennaoui. 22-latka wygrała z kilkunastometrową przewagą w czasie 2:41,45 minuty. - Ostatnio ciężko trenowałam. Bieg był jednak przyjemny - zaznaczyła na mecie reprezentantka Polski.

Ciekawy przebieg miał konkurs rzutu dyskiem mężczyzn z udziałem m.in. Piotra Małachowskiego. Dwukrotny wicemistrz olimpijski uzyskał 62,01 metra. Tymczasem Robert Urbanek w swym drugim starcie w sezonie 65,15 metra. - Mam za sobą przygotowania w Spale. Cel to mistrzostwa Europy w Berlinie. Przede mną dużo pracy. Muszę jednak zwracać uwagę na młodzież - stwierdził w rozmowie ze sport.tvp.pl Piotr Małachowski. Tymczasem w skoku wzwyż Sylwester Bednarek zajął drugą lokatę. Polak kończył konkurs z wynikiem 220 centymetrów. - Warunki były trudne. Trochę wiało w oczy. Mimo wszystko to były dobre zawody - podsumował reprezentant kraju.

Bieg na 400 m przez płotki kobiet wygrała Justyna Saganiak w  57.40. Druga finiszowała reprezentantka RLTL ZTE Radom  Natalii Wosztyl, która przebiegła dystans w czasie 58.24 uzyskując wskaźnik PZLA na MŚU-20! Wśród panów 400 m przez płotki najszybciej pokonał radomianin Patryk Adamczyk - 50.94. Karolina Kołeczek z bardzzo silnym wiatrem (+4.) przebiegła 100 m przez płotki w czasie 12.90.

Podczas niedzielnego Mityngu Gwiazd Marcin Krukowski wynikiem 83,34 pokonał byłego mistrza świata w rzucie oszczepem. Vítězslav Veselý rozpoczął konkurs od rezultatu 82.30, w czwartej kolejce Marcin Krukowski pokusił się o swój najlepszy wynik w sezonie osiągając odległość 83.34 (12. w br. na świecie). 20-letni Cyprian Mrzygłód (mistrz Europy juniorów ’17) rezultatem 80.70 poprawił rekord życiowy i przekroczył wskaźnik PZLA na ME w Berlinie.

W silnie obsadzonym biegu na 400 m kobiet zwyciężyła Justyna Święty-Ersetic 51.58, przed Igą Baumgart 52.26, Słowenką Anitą Horvat 52.41, Patrycją Wyciszkiewicz 52.44 i 20-letnią Natalią Kaczmarek 52.73 (rekord życiowy). - Specjaliści od biegu na jedno okrążenie ustąpili pola Czechom, Pavel Maslak (3-krotny halowy mistrz świata) wygrał z czasem 46.60 przed swym rodakiem Patrikiem Šormem 46.84, Jakub Krzewina (najszybszy z Polaków) uzyskał 46.91 - podkreślał pzla.pl.

Zmagania znanych sportowców poprzedzone zostały zawodami dla najmłodszych, którzy na bieżni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali pod hasłem "Droga do Gwiazd". Radosław Witkowski poinformował, że Radom będzie się ubiegał o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów w 2020 roku.