Strona główna » Zapasy » Cztery razy podium

Cztery razy podium

2018-05-29 06:28:21

Cztery medale wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom w turnieju zapasów stylu klasycznego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu.

Klub z Radomia w finałach reprezentowany był przez trzech swoich przedstawicieli. Tyle samo do decydującej rozgrywki wprowadził jeszcze tylko Agros Żary. Z zapaśników Olimpijczyka najlepiej spisał się Grzegorz Kunkel. Pokonując w finale kategorii 55 kg Kamila Czarneckiego (MKZ Unia Racibórz) wywalczył złoty medal. W tej samej wadze na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Redestowicz.

Najliczniej obsadzoną okazała się kategoria do 60 kilogramów. Wystartowało w niej aż 31 zawodników. Reprezentanci Radomia w tej rywalizacji sklasyfikowani zostali na dalszych miejscach. Lepiej zaprezentowali się w cięższych wagach. W 71 kg Oskar Piątek dotarł do finału. W pojedynku o złoto Krzysztof Prasek (Unia Racibórz) okazał się jednak lepszy. W podsumowujące swój występ walce w kat. 80 kg nie miał też szczęścia Konrad Kozłowski. Zwyciężył jego rywal Adam Gardzioła (Agros Zamość) i radomianin - podobnie jak jego klubowy kolega - ostatecznie zadowolić musiał się srebrnym medalem.

Blisko wywalczenia miejsca na podium byli Adrian Redestowicz (kat. 45 kg) i Sebastian Moskal (kat. 80 kg). Obaj przegrali jednak ostatnie swoje walki i sklasyfikowani zostali na miejscach piątych. W zawodach na poznańskich matach rywalizowało 160 zawodników reprezentujących 47 klubów. Ryszard Wolny, pięciokrotny olimpijczyk, mistrz olimpijski z Atlanty, podsumowując turniej podkreślił. - Jestem dumny z waszej waleczności, ale przede wszystkim z poziomu walk. To daje nie tylko nadzieję, ale i przekonanie, że wśród was są przyszli olimpijczycy, a kto wie, może i medaliści igrzysk. Gratuluję Wam ambicji i umiejętności. Jesteście przyszłością polskich zapasów.

Klasyfikację drużynową podczas finałów XXIV OOM w zapasach w stylu klasycznym wygrała Unia Racibórz. Zapaśnicy tego klubu wywalczyli 5 medali, w tym dwa złote. Na drugim miejscu, z czterema medalami (2/1/1) uplasował się kolejny z silnych w Polsce ośrodków zapaśniczych Agros Żary. Olimpijczyk Radom z dorobkiem czterech "szlachetnymi krążkami" na koncie (złoty, dwa srebrne i brązowy) zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji województw triumf łódzkiego przed mazowieckim i lubuskim.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)