Strona główna » Tenis » Dominowali Polacy

Dominowali Polacy

2018-05-30 05:16:30


Dominowali Polacy

Na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został Międzynarodowy Turniej Kadetów Radom Cup o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. Organizatorem turnieju była Akademia Tenisowa Masters.

 

Udział w turnieju wzięło ponad 90 zawodników z 9 państw: Niemiec, Litwy, Słowacji, Irlandii, Szwecji, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Polski. Przez siedem dni rywalizowano w grach pojedynczych i podwójnych dziewcząt i chłopców. Zdecydowanie dominowali zawodnicy polscy, którzy zajęli prawie wszystkie miejsca na podium.  

 

Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Szymon Kielan pokonując w finale Jakuba Federowicza. Docierając do półfinału trzecie zajęli Artur Ivanienko/Ukraina/ i Jasza Szajrych. W grze podwójnej najlepszymi okazali się Jakub Federowicz/Jasza Szajrych, którzy w finałowej partii pokonali parę Juliusz Herok/Michał Marchewka.

 

W turnieju dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Szczepańska. Jej rywalką w finale była Weroniką Ejsmont. Trzecie miejsce dla Karoliny Bartusek i Ewy Samberger. W deblu triumfował duet Karolina Bartusek/Karina Gustowska zwyciężając w decydującej partii parę Weronika Ejsmont/Zuzanna Szczepańska.  

 

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali marszałek województwa mazowieckiego i prezydent miasta Radomia.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.33%
Siatkówka 26.24%
Koszykówka 16.52%
Zapasy 15.56%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook