Strona główna » Piłka Ręczna » Zakończyli sezon

Zakończyli sezon

2018-05-31 07:58:31

W środę rozegrano cztery spotkania ostatniej kolejki w I lidze grupy B piłkarzy ręcznych. Zespół Uniwersytetu Radom wyjazdu do Przemyśla niestety nie będzie wspominał mile.

Czuwaj Przemyśl pokonał we własnej hali zespół z Radomia 33:18. Mecz lepiej rozpoczął jednak Uniwersytet. Po trafieniu Marka Kubajka w 5 minucie goście objęli prowadzenie 3:1. W 10 min. jeszcze wygrywali 6:5. Z czasem gospodarze zdominowali już wydarzenia na parkiecie. Odmłodzona ekipa z Radomia nie była w stanie sprostać rywalowi.

Pierwszą połowę zakończył rzut karny. Kacper Król dał prowadzenie ekipie z Przemyśla 16:8. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli różnicą 15 bramek. Wynik ustalił rzutem w ostatniej akcji Radosław Pomiankiewicz. Najwięcej bramek dla Czuwaju zdobyli Konrad Bajwoluk 10 i Kacper Król 6. Dla Uniwersytetu najczęściej trafiali Marek Kubajka 4, Sebastian Włośkiewicz i Kacper Kiraga (obaj po 3).

Wygrywając z ŚKPR Świdnica 37:28 zwycięstwo w rozgrywkach I ligi szczypiornistów zapewniał sobie SPR PWSZ Tarnów. Oznacza to, że będzie mógł ubiegać się o awans do Superligi. Mający na koncie jedynie 7 zwycięstw Uniwersytet Radom sezon zakończył natomiast na miejscu 14.

Czuwaj Przemyśl – Uniwersytet Radom 33:18 (16:8)

Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran – Pawelec 1, Gruszczyński 1, Pomiankiewicz 1, Kowalczyk 1, Kubajka 4, Włoskiewicz 3, Misalski, Kiraga 3, Banaczek 1, Socha, Stanik 2, Wasik 1, Jurgilewicz 1.